Havalimanı personellerine ilk yardım eğitimi

ŞANLIURFA – İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığının havalimanı personeline yönelik eğitimi iki gün sürdü. Eğitimde 20 personele eğitim verildi. Eğitimde, 'Temel İlk Yardım Eğitimi' kapsamında genel ilk yardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, kırık, çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, boğulmalarda ilk yardım teknik ve uygulamaları ile hasta, yaralı taşıma teknikleri anlatıldı.

Eğitimin sonunda Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olan tüm katılımcılara İlk Yardımcı Sertifikası verildi.

İLK YARDIM EĞİTİMİ NEDİR?

Herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacı ile olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalara ilk yardım eğitimi denilmektedir.

BİHA

- Ajans Urfa, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.ajansurfa.com/haber/9844208/havalimani-personellerine-ilk-yardim-egitimi