Kadir Evliyaoğlu Koleji’nden büyük başarı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Kadir Evliyaoğlu Koleji öğrencileri uluslararası alanda büyük bir başarıya imza attı. Kanada merkezli Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda kolejin öğrencileri Müslüm Köse ve Saadet Naz Kayral, 1. sınıf kategorisinde İngilizce yöneltilen 9 sorunun tamamını cevaplayarak dünya birincisi oldu.

Dünya çapında online olarak düzenlenen Kanada merkezli Uluslararası Caribou Matematik Yarışması, her yıl 6 kez olmak üzere 1,2,3-4,5-6,7-8,9-10 ve 11-12'nci sınıflar kategorilerinde düzenleniyor.

Şanlıurfa Kadir Evliyaoğlu Koleji 1. sınıf öğrencileri Müslüm Köse ve Saadet Naz Kayral, katıldıkları yarışmada İngilizce yöneltilen 9 sorunun tamamını cevaplayarak dünya birincisi oldu. Köse ve Kayral, sınavda 39 ülkeden katılan 10 bin 979 öğrenciyi geride bırakarak dünya şampiyonluğunu kazandı.

Müslüm Köse ve Saadet Naz Kayral, katıldıkları yarışmada dünya şampiyonu olarak yakaladıkları başarının gururunu yaşıyorlar.

Başarılı öğrenciler elde ettikleri dünya şampiyonluğunda eğitim gördükleri kolejin tecrübeli öğretmenlerinin büyük payı olduğunu belirterek, öğretmenlerine teşekkür etti.

BİHA

- Ajans Urfa, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ajansurfa.com/haber/9225184/kadir-evliyaoglu-kolejinden-buyuk-basari