Urfalı yazardan 'Enes Kara' yorumu

Türkiye, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara'nın intiharını konuşurken olaya bir yorum da Şanlıurfa'dan geldi.

Gazete İpekyol yazarlarından Şahin Doğan, Kara için yaşadığı üzüntüsünü daha önce kaleme aldığını bir yazısını hatırlatarak dile getirdi.

Kara gibi cemaat ortamında yaşadığı mutsuzluğu anlatan Yazar Doğan yazısında, şu ifadelere yer verdi:

"Bir Müslüman olarak çoğu zaman mutlu olmadığımı biliyorum sadece. Cemaatte çocukluk günlerimden beri dünya, kadın, para, ticaret, makam, tatil, cinsellik hep günah gibi geldi bana. Ne bilime, ne sanata, ne edebiyata, ne arkeolojiye, ne turizme, ne insana, hiçbir zaman sahiden inanamadım. Dünya daima kerih ve uzak durulması gereken bir şey gibi göründü gözüme. Bir sabah namazını kaçırmak huzursuz etti beni. Bayanlarla aynı ortamda bulunmak ve hele muhabbet etmek kebair günahlardandı. Bundan dolayı dünya içindeki hiçbir işe tam anlamıyla adapte olamadım. Değersiz, gereksiz, geçici, malayani gördüm her zaman. Dindarlık kapatılması olanaksız bir ikilik oluşturuyor içinde insanın. İç alemini ve çevreni dinine göre şekillendiremediğin için mutsuz oluyorsun. Dini tam yaşayamama endişesi hasta etti beni."

Yazar Doğan "Enes Kara kardeşimin arkada bıraktığı mektup içime oturdu. Rabbim rahmet etsin, taksiratını affetsin, mekanı cennet olsun inşaallah" diyerek üzüntüsünü belirtti.

AJANS URFA

- Ajans Urfa, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.ajansurfa.com/haber/9148301/urfali-yazardan-enes-kara-yorumu