Şanlıurfa’da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Karaköprü Alibaba İlkokulu’nda düzenlenen törene; Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, il protokolü, aileler ve öğrenciler katıldı.

23 Nisan bayramlarının klasiği olan, makamların çocuklara devri kapsamında ise Vali Abdullah Erin, makamını Karaköprü Yüzüncü Yıl İlkokulu, 4’üncü sınıf öğrencisi Emirhan Demir’e bıraktı.

Vali Abdullah Erin’in yönlendirmesiyle ilk olarak Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’u telefonla arayan çocuk vali Emirhan Demir, Eyyübiye’de sınıfların çok kalabalık olduğunu, spor malzemesi eksiklerinin bulunduğunu ve bu durumla acilen ilgilenmelerini isteyerek, Milli Eğitim Müdürü’nü valiliğe davet etti.

Daha sonra Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak, parklardaki güvenlik olanaklarının artırılmasını isteyen çocuk vali, son olarak da Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’nü arayarak, parkların bakım ve onarımının yapılmasını talep etti.

Makamını devrettiği çocuk vali ve beraberindeki arkadaşlarıyla bir süre sohbet eden Vali Erin, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti.

BİHA

 

- Ajans Urfa, VİDEO HABER bölümünde yayınlandı
https://www.ajansurfa.com/haber/10055510/sanliurfada-23-nisan-coskuyla-kutlandi