Ali Babacan Viranşehir’de

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’nın Viranşehir  ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan DEVA lideri, ülkedeki ekonomik problemlerle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

Ali Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Bu yılın bütçesinde faiz 240 milyar, tarım desteği 109 milyar. Sizin önceliğiniz bu mu? Benim çiftçim mağdur olmuyor mu böyle? Devlet yönetmek bu mu? Madem kur artınca bankada parası olanlar mağdur oluyor, kur artınca çiftçi desteğini de artır. Ama yapmaz. Çünkü etrafındakilerin parası var, o da parası olanın parasına para katıyor.

Keçiören'de otururken komşuları vardı, su faturasını gösteriyordu. Şimdi komşusu yok, hiçbir şeyden haberi yok.

Biz tüm bunları çözeceğiz. Güzel bir ekibimiz var, ben her şeyi biliyorum demiyorum ama bilenlerle çalışıyorum.

'YANINDA GÖZLERİ PIRILTILI İNSANLAR VAR'

Erdoğan döviz kurunu patlattı, A'dan Z'ye her şeye zam geldi. O günden beri dikiş tutmuyor ülke. İktisat diye bir ilim var. Ama yanında da doğru insanlar yok. Yanında gözleri pırıltılı insanlar var. Bizim gibi gelmiyorlar buralara, geldiklerinde yanlarında bir sürü siyah araba oluyor, dokunamıyorsunuz, ulaşamıyorsunuz.

‘ÜRETİCİ İLE KAVGA EDİLMEZ’

Bu ülkenin üreticisi ile kavga edilmez, üreticinin işi zorlaştırılmaz kolaylaştırılır. Çiftçiye biz ucuz tarifeli elektrik vereceğiz".

BİHA

- Ajans Urfa, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.ajansurfa.com/haber/10049061/ali-babacan-viransehirde