banner14

banner69

‘Yemyeşil Urfa’ için Ankara’da destek arayışı!

Şanlıurfa'da başlatılan 'Yemyeşil Urfa' kampanyasına destek veren Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, bu konudaki çalışmalarına devam ediyor.

Yaşam 20.08.2019, 13:40
454
‘Yemyeşil Urfa’ için Ankara’da destek arayışı!
banner37

Şanlıurfa, Türkiye'de en az ormanlık alanın bulunduğu kentlerden biri konumunda. Yeşil alanların artması için 'Yemyeşil Urfa' kampanyası başlatılırken, çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kampanyaya destek vereceğini açıklayan Çevre ve Orman Derneği’nin Şanlıurfalı Genel Başkanı Rıdvan Söylemez de bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor.

banner64
Son olarak Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’i ziyaret eden Söylemez, destek sözü aldığını ifade etti. Söylemez açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yeşil Şanlıurfa için görüşmelerimiz devam ediyor. Şanlıurfa’nın düşmandan kurtuluşunun 100. yılı münasebetiyle başlatılan ağaçlandırma seferberliğine destek için Ankara’da Çevre ve Orman Derneği olarak ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey'i ziyaret ederek Çevre ve Orman Derneği Genel Merkezi olarak, Şanlıurfalı hemşerilerimiz adına şehrimize yapılacak ağaçlandırma seferberliği için destek istedik. Sayın Genel Müdür Karacabey, daha yeşil bir Şanlıurfa için OGM olarak tüm desteği vereceklerini ifade ederek, yetkili birimlere bu konuda talimat verdi.”

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
Ahmet Sağır 4 ay önce
Sn.başkan yemyeşil şanlıurfa projesi hayaldan öte birşey değil.çünkü mera kanunu değişmeden yada mera vasfını yitirmiş araziler ormana tahsis edilmeden bu projeniz hayaldan öte bir şey değil.orman fakiri urfada eğer projede hedef başarı ise yemyeşil urfanın önünde ki bu engeller kaldırılmalı...gerisi kolaydır.mera denen kanun urfanın elini kolunu adeta zincirlemiş bu sayede bazı uyanık köylüler hayvanlarının mera arazisi bahanesiyle kentte herkesin ortak kullanım alanı olan bu arazileri gasp edip toprağına toprak katmaktadırlar.gerek kentte gerekse ülkede hayvancılık kaldı mı her şey ateş pahası peynir yoğurt alınmıyor.et fiyatları uçmuş...bu nedenle diyorum gelin türkiye cumhuriyetinin hazine arazilerine sahip çıkıp zeytin ormanı incir ormanı fıstık ormanı gibi ağaçlandıralım hem ülke ekonomisi kalkınsın hem istihdam oluşsun hemde hayalini kurduğunuz yemyeşil urfa projesi amacına ulaşsın.
Şimdilik esnaf gelecekte dilenci 4 ay önce
Tarim battı ,sanayi battı ,egitim battı,ahlak battı,geçim zor çok zor.akparti farş olasan sende başındaki zirvesi zırvası hepsi.yeter be siftah etmeden dükkan kapatiyoruz elektrik faturası bu ay ödeyemedik.def olun başımızdan def olun
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?