banner14

banner69

Vali harıl harıl arattı! Urfa'da bulunmadı

Trafik ışıkları altında yorgun bedeniyle oturduğu yerde uyuyakalan çocuk işçinin görüntüleri vicdanları sızlattı. Görüntülerin Şanlıurfa'da kaydedildiği iddiaları üzerine Vali Abdullah Erin çocuğun bulunması talimatını verdi ancak iddiaların gerçeği yansıtmadığı anlaşıldı.

Yaşam 06.11.2019, 13:38 06.11.2019, 16:16
566
Vali harıl harıl arattı! Urfa'da bulunmadı
banner37

Çocuk işçiler gece gündüz demeden sokaklarda, merdiven altı işyerlerinde, pazarlarda çalışmaya çalıştırılmaya devam ediyor.

Küçücük bedenlere yüklenen ağır sorumluluklar ve daima para kazanma hırsıyla acımasızca davranılan çocuklardan yalnızca biri dün sosyal medyanın gündemine oturdu. Trafik ışıklarının altında yırtık elbiseleri ile oturan bir çocuğun, yorgun bedenine karşı koyamadığı ve uyuyakaldığı görüntülendi. Başını yasladığı direkten arasıra omuzlarına düşen başı ile yürekleri sızlatan o çocuğun Şanlıurfa da olduğu iddia edildi. Bunun üzerine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin hemen harekete geçti.  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici ile iletişime geçen Vali Erin, çocuğun bulunması talimatını verdi.

Yapılan araştırmalar sonucu görüntülerin Şanlıurfa'da kaydedilmediği anlaşıldı.

VALİ ERİN: İNSANLIK BELKİ İNSANLIĞINDAN UTANIR

Vali Erin buna rağmen araştırmaya devam edilmesi talimatını verdi. Görüntülerin kaldırıldığını öğrenen Vali, "Twet durmalı. Durmalı ki insanlık belki insanlığından utanır da bir şeyler yapar" dedi.
 

Sosyal medyada görüntüleri izleyen çok sayıda duyarlı vatandaş da yardıma hazır oldukları notunu düştü.

Özlem ÇELİK-AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?