banner14

banner69

banner15

banner70

Üşüyen çocukların önce yüreğini ısıttı

Şanlıurfa'da samimi tavırlarından dolayı "Abi" olarak sevilen Vali Abdullah Erin bu kez babacan tavrıyla dikkatleri üzerine çekti. Akçakale'de klimasız bir işyerinde kurs gören Suriyeli çocukların önce yüreklerine dokunan Vali, derneğin ve çocukların durumlarının araştırılması talimatını verdi.

Yaşam 28.12.2018, 14:38 28.12.2018, 14:38
382
Üşüyen çocukların önce yüreğini ısıttı
banner37

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Akçakale'ye giden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, samimi tavırları ve babacan yaklaşımı ile bir kez daha gönülleri fethetti.

Urfa Valisini kimi zaman seyyar satıcıyla, kimi zaman dilenci bir çocukla başbaşa görürsünüz, kimi zaman ise salaş bir ciğerci lokantasında esnafla sohbette, kimi zaman da kahvede maç izleyenlere eşlik ederken... 

Kente geldiğinden bu yana halkla olan teması ve samimi tavırlarıyla dikkat çeken ve oldukça sevilen Vali Erin, "Abi" olarak kabul edilse de Akçakale'de bu kez babacan tavrıyla ortaya çıktı.

Ziyaretleri esnasında Hayata İlk Adım Yaşam Merkezi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yetkilileri kendisini içeri davet etti.

 

Davete icabet eden Vali Erin, iş yerinden bozma dernekte çok sayıda Suriyeli çocuğun çeşitli kurslar aldığını gördü.

 

Üstelik içerisi klimasız ve çocuklar kollarını kavuşturarak ısınma çabası içerisindeydi.

banner64

 

Vali Erin, çocuklarla sohbete başlar başlamaz "Üşümüyor musunuz?" sorusuna mütevazıca "Hayır" yanıtını alsa da çocukların üşüdüğü gerçeğini gözardı etmedi.

 

Önce çocuklarla uzun sohbet etti, onlarla şakalaşıp gönüllerini sonra oradan ayrılırken ilgili kişilere sıcak bir ortam sağlanması derneğin ve çocuklarının durumunun araştırılması yönünde talimat verdi.

 

Valilik, önce yürekleri ısınan çocukların şimdi de eğitim alanlarını ısıtmak için çalışma başlattı. 

Mustafa ARISÜT-Özlem ÇELİK/AJANS URFA 

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?