banner114

banner87

Urfa'ya "Şanlı" unvanı verilişi kutlandı

Şanlıurfa’ya TBMM tarafından “Şanlı” ünvanının verilmesinin 34’üncü yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

banner100
Yaşam 22.06.2018, 14:03 22.06.2018, 14:03
Urfa'ya
banner101

Şanlıurfa Garnizon Şehitliğinde düzenlenen törene, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Açar, Şanlıurfa’ya Şanlı ünvanı verilmesi için kanun teklifi veren eski Milletvekili Osman Doğan, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlik anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması, şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Şanlıurfa’ya Şanlı ünvanının verilmesiyle ilgili kanun ve gerekçesi okundu.

banner85
Sabiha Özlek Anadolu Lisesi öğrencilerinin okuduğu şiirler ve günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, 1984 Yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına verdiği kanun teklifi ile Şanlıurfa’ya Şanlı ünvanı kazandıran Şanlıurfa eski Milletvekili Osman Doğan’a Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından günün anısına plaket takdim edildi.

Törenler kapsamında İl Müftülüğünce Cuma namazından önce de Dergah Camiinde kurtuluş savaşı şehit ve gazileri için hatim ve mevlit okutuldu.

AJANS URFA 

banner53
Yorumlar (0)
banner123
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?