banner114

banner87

Urfa’ya kar düştü! Sosyal medyada gözler Vali Erin’de

Şanlıurfa’da beklenen kar yağışı vatandaşlarda heyecan yaratırken, eline kamerasını alan o anları çektikleri video ile ölümsüzleştirdi. Kimi vatandaş ise kar topu oynamak için kendini sokağa attı. Belediyeler de şimdiden "Teyakkuz"a geçtiklerini duyurdu. Sosyal medyada da valiye "Tatil" çağrısı yapıldı.

banner100
Yaşam 12.02.2020, 20:08 12.02.2020, 20:57
Urfa’ya kar düştü! Sosyal medyada gözler Vali Erin’de
banner101

Türkiye’nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa’da kış mevsiminin başından bu yana dört gözle beklenen ve akşam üstü başlayan kar yağışı devam ediyor.

Kar, her kış olduğu gibi bu kış da Şanlıurfalılar da heyecan ve mutluluk yarattı. Özellikle sosyal medya ve mesaj uygulaması WhatsApp’ta kar ile ilgili yorumlar yapılmaya başlandı. Kar ile ilgili ilk görüntüler de geldi. Kimi otobüste yolculuk ederken kar yağışını ölümsüzleştirdi, kimi sokağa çıktı.

 

Maşuk’ta ise kar yağışının ardından bazı vatandaşların sokağa çıktığı görüldü.


BELEDİYELER TEYAKKUZDA

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş teyakkuzda olduklarını duyurdu. Başkan Canpolat "Bizler hazırız lütfen sizlerde dikkatli olunuz. İlçemizde beklenen kar yağışı için hazırlıklarımız tamam. Fen İşleri, Çevre Koruma, Temizlik İşleri Ekiplerimiz ve Beyaz Masa Birimimiz 24 saat kesintisiz hizmetinizde olacak. 444 22 63" dedi.

banner85
Başkan Kuş da irtibat numarası paylaşarak "Siz hazırlıklı olun, biz hazırız. 2 traktör, 3 pikap, 1 greyder, 2 kepçe, 4 e yolvulukkamyon ve kâr kürüme ile hem tuzlama hem temizleme çalışmalarıyla vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. 110 personelle kar nöbetindeyiz. Bize 444 03 63 nolu telefonla ulaşabilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Kentte kar yağışının sürmesi beklenirken sosyal medyada gülümseten paylaşım yapıldı.

SOSYAL MEDYADA GÖZLER VALİDE

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e tatil yapılması için "Müjdeli haberi bekliyoruz" ifadeleri ile çağrı yapıldı.

Özlem ÇELİK-AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123