banner14

banner69

Urfalılar, kutsal topraklara dualarla gitti

Şanlıurfa’da “Umre Ziyareti” yapacak vatandaşlar GAP Havalimanından dualarla uğurlandı.

Yaşam 03.11.2019, 11:25
100
Urfalılar, kutsal topraklara dualarla gitti
banner37

Şanlıurfa İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından “Umre Ziyareti” yapacak vatandaşlar GAP Havalimanından dualarla uğurlandı.

İl Müftüsü Mehmet Taştan, umre ziyareti yapmak üzere yola çıkan vatandaşlara umre ziyareti ve fazileti bir hakkında konuşma yaptı. Taştan, konuşmasında şunları söyledi:

“Kıymetli kardeşlerim, bu yolculuk özel bir yolculuktur. Bu yolculuk belki bir daha hayatımızda göremeyeceğimiz ya da tekrarı nasip olmayacak bir yolculuk olabilir. Bu anlayışla yolculuğa başlayıp bitirmek gerekir. Niyetimiz şu olmalı: Ya Rabbi senin rızan için yola çıkıyorum, Efendimiz Aleyhissalatü Vesselamın huzuruna gideceğim, benim bu yolculuğumu tekrar dönünceye kadar tertemiz olarak gidip gelmeyi nasip eyle ve bu temizlikle son nefesimizi sana teslim etmeyi nasip eyle. Bu yolculuğu hakkıyla yerine getiren kardeşlerimiz bütün günahlarından kusurlarından hatalarından arınarak tekrar evlerine yurtlarına dönüyorlar. Öyleyse bu bir temizlenme yolculuğudur. Bu yolculukta bizler her türlü kötü sözden, hasetten, fesattan ve mücadele etmekten yani dil ile kavga etmekten uzak durmalıyız. Daima Cenabı Allah’a şükreden bir kul olmalıyız.
 

banner64


Tevbe istiğfarı çokça yapmalıyız, kendimiz, çocuklarımız, evlatlarımız, bütün İslam dünyası için ülkemiz, milletimiz, devletimiz için bol bol dua etmemiz gerekiyor. Dua, tevbe, zikir bu üçünü unutmayalım. Şu andan itibaren artık yolculuk başladı, tekrar evimize dönünceye kadar zikri duayı ve tevbeyi eksik etmeyelim. Allah her şeye kadirdir. Bizim zikrimizi duyar tevbemizide işitir duamıza da icabet eder. Kâbe-i Muazzama ve Peygamber Efendimiz (SAV) meftun bulunduğu Mescidi Nebevi, duaların, tevbelerin, zikirlerin kabul olduğu, binlerce kat mükâfat verildiği mekândır. Bu fırsatı iyi değerlendirip boşa vakit harcamadan, boşa konuşmadan zikir, tevbe ve dua ile vaktimizi en güzel şekilde değerlendirelim. Rabbim bugün bu yolculuğa çıkacak olan kardeşlerimizin, umrecilerimizin salimen, kaimen gidip gelmelerini nasip eyle.”

Konuşma sonrasında dualar edilerek tekbir ve telbiye ile kutsal topraklara doğru yolculuk başladı. Yolcuların yakınlarıyla vedalaşmalarında duygu dolu anlar yaşandı.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?