banner114

banner87

Urfa'daki bu köyde 12 yıldır sigara içilmiyor!

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi, iddialara göre 12 yıldır sigara içilmeyen ve sigara içene kız verilmeyen köyün muhtarını ziyaret etti.

banner100
Yaşam 10.02.2020, 12:03
Urfa'daki bu köyde 12 yıldır sigara içilmiyor!
banner101

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi '9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü' dolayısıyla Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Akçamescit Köyünü ziyaret etti.

Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik, köy muhtarı Abdurrahman Saçaklı'ya köyde sigara içilmediği için plaket takdim etti.


banner85

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çelik, "Şanlıurfa'da 12 yıldır köyünde sigara içilmeyen, sigara içenleri köyüne almayan, hatta sigara içene kız vermeyen örnek bir muhtar ve örnek bir köy olduğunu tespit ettik. Biz de şube olarak bu örnek davranışlarından dolayı köy muhtarını ve köyü yerinde görmek istedik. Gençlerin sigara içmediklerinden dolayı çok mutlu olduklarını gördük. Ayrıca muhtar köyüne halı saha ve mini hayvanat bahçesini de yaptığını görünce daha da sevindik" diye konuştu.

Çelik, 15 Yeşilay Üyesi ile yaptığı bu ziyaretin üyeleri üzerinde de bir tesir bıraktığını söyledi.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (1)
İsahoca 2 hafta önce
Abdurrahman muhtar kardesimi canu gonulden tebrik ederim. Gercekten ornek bir koy olusturdu. Yolu acik olsun inşAllah belediye baskanliklari dada gormek istiyoruz...
banner123