banner114

banner87

Urfa'da kar heyecanı renkli görüntülere sahne oluyor!

Şanlıurfa'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürürken, kentte renkli görüntüler ortaya çıkıyor. Leğenini alıp yokuşa koşan çocuklardan, kar topu oynamak için parklara akın eden vatandaşlara...  Urfalılar karın tadını doyasıya çıkarırken, yıllar sonra yağan kar bu kez de pekmezle buluştu.

banner100
Yaşam 13.02.2020, 14:30 13.02.2020, 15:02
Urfa'da kar heyecanı renkli görüntülere sahne oluyor!
banner101

Şanlıurfa'da etkili olan kar yağışı kenti beyaza bürüdü.Kar yağışı dün akşam saatlerinden bu yana aralıksız devam ederken, vatandaşlar ise karın keyfini doyasıya çıkarıyor.

Kentte dün kar yağdığını gören birçok vatandaş kendini sokağa attı. Vatandaşlar kar topu oynamak için parklara koşarken, leğen, poşet, karton alan birçok çocuk da yokuşların olduğu bölgelerde soluğu aldı.
 Yıllardır kar yağışını görmeyen vatandaşlar soğuk havaya rağmen doyasıya eğlendi. Karın sabah saatlerinde sona ereceğini düşünen Urfalılar, gece geç saatlere kadar karın tadını çıkardı.Sabah dışarıyı beyaz örtünü  kapladığını gören vatandaşlar bir sevinç daha yaşarken, kar yine çocuklara  yaradı. Erken saatlerde uyanan Urfalı çocuklar, kar topu oynamak için sokaklara akın ediyor.


banner85

Beyaz örtü ile kaplanan Urfa'daki güzel görüntüleri de fotoğraflarla ölümsüzleştiren vatandaşlar, bol bol hatıra fotoğrafları çekiyor.Kış mevsiminin simgesi haline gelen 'kardan adam'ı da Şanlıurfalılar unutmadı. Kentin birçok noktasında vatandaşlar kardan adamlar ile eğleniyor.  Karın tutması ile Şanlıurfalılar geleneği bozmadı ve birçok evde karlar bu yağışta da pekmezler ile buluştu. 'Karlambaç' yapan vatandaşlar, o anları sosyal medya hesaplarından paylaştı.Kentte dün geceden bu yanan renkli görüntüler ortaya çıkarken, Şanlıurfalılar özlemini çektikleri kar ile hasret gidermeye devam ediyor.

Özlem DİKMEN-Mustafa PAYIK/BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123