banner14

banner69

ŞUSKİ’nin çalışmaları kırsalda devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ŞUSKİ, kırsal mahallelerde içme suyu hat döşeme çalışması ile verimli bir hizmet sunmaya çalışıyor.

Yaşam 04.11.2019, 11:47
57
ŞUSKİ’nin çalışmaları kırsalda devam ediyor
banner37

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu problemini, içme suyu hattı döşeme çalışmaları ile ortadan kaldırıyor. ŞUSKİ, kent merkezindeki mahallelerde ve tüm ilçeleri kapsayan kırsal mahallelerde su alamayan bölgelerin su ihtiyacının da giderilmesini hedeflemek için yapmış olduğu teknik hazırlık ve planlamalar sayesinde Şanlıurfa’nın kırsal mahalleleri suya kavuşuyor. Şanlıurfa genelinde toplamda 2019 yılı Nisan ayı itibari ile 187 bin 327 metre içme suyu hat döşemesi gerçekleştirdi.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerin içme suyu temini için yıllardır taşıma suyu ve kendi imkanları ile yüzeysel kuyularla su ihtiyaçlarını gideren vatandaşlara, içme suyu problemini çözmek için projeler üreterek çalışmalarına devam ediyor. Eyyübiye ilçesine bağlı Olgunlar kırsal mahallesinde içme suyu hat bağlantı çalışması yürüten ekipler, bin 100 nüfusa sahip mahallenin içme suyunu karşılamak için çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi basın biriminden paylaşılan bilgilere göre, kendilerine bu hizmeti sunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür eden mahalle sakinleri; “Yıllardır içme suyu sıkıntımız vardı sağ olsun ŞUSKİ yaptığı çalışmalar ile içme suyuna kavuştuk, çok mutluyuz yaparsa zaten Zeynel Başkan Yapar” dedi.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?