banner14

banner69

Sen misin lahmacuna söz söyleyen! Urfalılar yorum yağdırdı

Kentin en önemli lezzetlerinden biri olan lahmacun ile ilgili olarak bir sitede yapılan anket, Şanlıurfalıların tepkisine neden oldu.

Yaşam 19.11.2019, 13:05 19.11.2019, 13:44
463
Sen misin lahmacuna söz söyleyen! Urfalılar yorum yağdırdı
banner37

Şanlıurfa, Türkiye'nin hem tarih hem de mutfak kültürü bakımından en önemli illeri arasında yer alıyor. Birbirinden eşsiz lezzetlerle, en çok coğrafi işarete sahip kent konumunda olan Şanlıurfa'nın bu değerleri arasında lahmacun da yer alıyor.

Tadı ile kentin vazgeçilmez yemeklerinden olan lahmacunun, Yemeksepeti adlı sitede ankete konu edilmesi ise Şanlıurfalıların tepkisini topladı.
 


 

Takipçilerine "Her şehrin kendine ait bir lezzeti var elbette. Peki sence lahmacun hangi şehrin?" şeklinde bir soru soran site, şıklara Adıyaman ve Gaziantep'i de ekledi.

Twitter'da yapılan ankete tepki gösteren vatandaşlar, anketin altına ise yorumlar yağdırdı. İlginç yorumların yapıldığı ankette, birbirinden komik yorum ve paylaşımlar da yer aldı.

İşte o yorumlar:
 


 


 

banner64

 


 


 


 


 


 


 


BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?