banner14

banner69

banner78

Şanlıurfa matbaacılar sitesinde 12 işyeri hazır!

Şanlıurfa'da matbaacılar sütesinin kurulması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi altyapı için de harekete geçerken, sitede 12 işyerinin tamamen bittiği öğrenildi.

Yaşam 09.08.2018, 13:37 09.08.2018, 13:37
647
Şanlıurfa matbaacılar sitesinde 12 işyeri hazır!
banner37

Şanlıurfa matbaacılar sitesi yapımı hızla ilerliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sitenin faaliyete geçebilmesi için gerekli alt yapı hizmetine başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kooperatif Başkanı Ramazan Tahsin Birgül inşaatına 2016 yılında başlanan sitede 12 işyerinin hazır hale getirildiğini belirterek şöyle konuştu:

"2 etap 16 işyerinden 4 tanesinin kaba inşaatı bitti. 6 tane işyerinin bodrum katı bitti giriş katları devam ediyor. 6 işyerinin ise temel kazısı bitti. Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz esnaflardan oluşan uyelerimizide ciddi anlamda zor durumda bıraktı, paranızın bittiği inşaata ara vermek zorunda kaldığımız bu dönemde büyükşehir belediyemiz adeta imdadımıza yetişti sitemizin alt yapı kanalizasyon şebekesi yapımına başladı bayam öncesi bitirilmesi planlanıyor. Bayramdan sonra elektrik sorunumuzu da çözersek ilk etap işyerlerimiz faaliyete geçecek, yaptığımız işyerleri gerek estetik görünümü gerekse mimari yapısı Urfa sanayisine yeni bir çehre kazandıracak. Projenin tamamlanması sonrasında urfa matbaacılığı bölgede söz sahibi olacak. İnşaatın tamamını üyelerden topladığımız aidatlarla yapıyoruz. Hiçbir kredi hibe vb. kullanmadan kendi imkanlarımızla yapıyoruz, altyapı çalışmalarında bize yardımcı olan Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Nihat Çiftçi beye ŞUSKİ genel müdürü sayın Hamdi Us beye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

AJANS URFA 

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?