banner14

banner69

KEFEK üyeleri, Urfalı gençlerin çalışmalarını inceledi

TBMM, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde kurulan ve aralarında Şanlıurfalı Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’ın da bulunduğu alt komisyon üyeleri Şanlıurfa’da saha çalışmaları yaptı. 

Yaşam 19.10.2019, 14:04
134
KEFEK üyeleri, Urfalı gençlerin çalışmalarını inceledi
banner37

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) kapsamında kurulan alt komisyon bugün Şanlıurfa ‘da bulunan STEM ve Bilim Merkezini ziyaret etti. Başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi için yapılan saha çalışmaları bugün Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezine düzenlenen ziyarete Komisyon Başkanı Gaziantep AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ve Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem katıldı.
 


 

Ziyaret kısa bir slayt gösterimiyle başladı. STEM ve Bilim Merkezini dolaşan vekiller, öğrencileri ve çalışmalarını izledi. Öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Komisyon Başkanı Derya Bakbak, “Başta kız çocuklarımız olmak üzere gençlerimizin bilim, sanat, matematik alanlarına yönlendirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Biz artık teknoloji kullanan değil teknoloji imal eden bir ülke olmak istiyoruz. Ben Şanlıurfa’ya teşekkür ediyorum çünkü bilim çalışmalarının merkezi konumunda bulunuyor, bundan kaynaklı Milli Eğitim Bakanlığına ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 


 

Komisyon üyeleri ziyaretten sonra STEM Eğitimciler Derneği sunumu için Şehit Mustafa Direkli Ortaokuluna geçti.

Öte yandan komisyon üyelerinin gün içinde Şanlıurfa Valiliği, Harran Üniversitesi ve belediyeleri de ziyaret etmesi bekleniyor.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?