banner114

banner87

Kanayan yaralardan biri Urfa'da masaya yatırıldı

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu-Çocuk Hakları Alt Komisyonu üyelerinin katılımıyla, Şanlıurfa'da çocuk işçiliği ile mücadele toplantısı yapıldı.

banner100
Yaşam 18.01.2020, 10:35 18.01.2020, 10:46
Kanayan yaralardan biri Urfa'da masaya yatırıldı
banner101

Türkiye'nin ve Şanlıurfa'nın önemli sorunlarından biri olan çocuk işçiliği konusu Şanlıurfa'da masaya yatırıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu-Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ve komisyon üyeleri Şanlıurfa'ya geldi. 

'Çocuk İşçiliği ile Mücadele' başlığıyla GAPTEM'de düzenlenen toplantıya, komisyon üyelerinin yanı sıra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve çok sayıda yetkili katıldı.

banner85
Toplantıda çocuk işçiliğinin önlenmesi adına yapılacak çalışmaların görüşüldüğü öğrenildi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu-Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, buradaki konuşmasında hedeflerinin çocuk işçiliği oranını 2023'e kadar yüzde 2'ye düşürmek olduğunu söyledi.
 


 

Vali Erin de sosyal medya hesabında toplantı ile ilgili açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu-Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekilimiz Sn. Radiye Sezer Katırcıoğlu ve komisyon üyelerinin katılımlarıyla, ‘Çocuk İşçiliği ile Mücadelede’ konulu değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik."

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123