banner14

banner69

Hani okul yolu düz giderdi, ziftin ne işi var?

Örencik Mahallesinden geçen yollara zift dökülmesine tepki gösteren vatandaşlar, öğrencilerin zor anlar yaşayacağından şikayet etti. Büyükşehir Belediyesi ise mevsim şartları nedeniyle asfaltın yapılamadığını açıkladı.

Yaşam 23.11.2019, 12:39 23.11.2019, 12:54
735
Hani okul yolu düz giderdi, ziftin ne işi var?
banner37

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Örencik Mahallesindeki sokaklara zift dökülmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Özellikle mahalledeki okul yoluna dökülen ziftin sıkıntılara neden olduğunu aktaran mahalleli, bu durumun öğrenciler için büyük sorun oluşturduğuna dikkat çekti.
 


 

Farklı mezralardan da öğrencilerin Örencik’teki okula geldiğini aktaran vatandaşlar, yaklaşık 530 öğrencinin, ziftin kirinden etkileneceğini dile getirdi.

Pazartesi günü okulların açılmasıyla birlikte hem öğrencilerin hem de okulun zift ile sınav vereceğini bildiren mahalleli, yetkililerden çözüm beklediklerini aktardı.
 


 

banner64
BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Mahalle muhtarı ve vatandaşlar durumdan şikayetçi olurken, zifti döken Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri de konuya ilişkin bilgiler verdi. Sokakların toz ve kirden arındırılması amacıyla ziftin döküldüğü ancak mevsim şartları nedeniyle ziftin tutmadığı öğrenildi.
 


 

Yine asfaltlamanın yapılması için de mevsimini uygun olmadığı, asfalt sezonunun başlaması ile birlikte asfaltlamanın Örencik’ten başla

nacağı öğrenildi.

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
Urfalı zaza 2 hafta önce
Amatörler... Asfalt mevsimi değil. Ne diye döktünüz zifti. ALLAH Akıl fikir versin.
Ahmet Kırvarlı 2 hafta önce
Nerde işle alakasız adam var onları müdür yaptı. Baytardan göz doktoru olurmu gerisini siz hesaplayın
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?