banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

Fatma Şahin, yeni bir şey icat etti!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in düzenlenen festivalde isot hasadı yapması ve 'Gaziantep biberi' demesi tepkilere neden oldu.

Yaşam 12.09.2019, 12:26 12.09.2019, 12:52
Fatma Şahin, yeni bir şey icat etti!
banner37

İsot, Şanlıurfa'nın en önemli lezzetlerinin başında geliyor. 

Hemen her yemekte kullanılan ve kahvaltılarda bile tüketilen isotla ilgili Şanlıurfa'da festivaller düzenlenirken, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in "Gaziantep biberi" sözlerini kullanması tepkilere yol açtı. 

banner85
Gaziantep'te düzenlenen 'Gastroantepfest'in açılışı, Şanlıurfa'daki 'İsot Festivali'nde olduğu gibi 'isot hasadı' ile başlarken Fatma Şahin, burada "Gaziantep’imizin Nurdağı ilçesindeki biber hasatıyla GastroAntepFest başlıyor. Bereketli ve hayırlı hasatlar olsun. Çiftçilerimizin alın teri ve emeği sofralarımızda lezzete dönüşüyor. Şifa kaynağı Gaziantep biberi" sözlerine yer verdi.

Şahin'in bu sözleri, isotun meşhur olduğu Şanlıurfa'da tepkilere neden oldu.
 

BİHA

banner53
Yorumlar (8)
vatandaş 5 ay önce
bütün urfanın siyasetçılerını toplasan bir fatma şahin edemez kabul etmek lazım bide taktir....
Ahmet 5 ay önce
Belediye başkanlarımız bol bol düğüne taziyeye getsin oy ordan geli ya böyle seyler akıllarına gelmez. Yazık size verdiğim oya oylara.........
Bıktık 5 ay önce
Rahat bırakın kadının yakasını!!!!
urfalı63 5 ay önce
Bu haberlerden bıktık, bizi direk antepe bağlayın gitsin sizde kurtulun bizde.
Ahmet 5 ay önce
Belediyelerimiz bol bol düğüne taziyeye getsin oy ordan geli ya. Böyle şeyler akıllarına gelmez. Yazık size verdiğim oy ve oylara.......
Abbas yolcu 5 ay önce
"Fatma Şahin, yeni bir şey icat etti!" başlığını görünce ürktüm, korktum dedim 'aha gitti' şirin Urfam. Sonra baktım ki yine bizim bir ürünümüze sahip çıkmış derin bir nefes aldım rahatladım.
Oh mis.
Biz yine 'akşama güveç mi yapağ tepsi mi, bağa ne zaman gidiyiğ, bu hafta sıra kimdeydi, o kıymallı çoğ xoştu' konuşuruğ :) ? :)
yoyo 5 ay önce
öldünüz öldünüzz kıskançlıktan çatladınız aynen
kadını manşet yapmaktan vazgeçin onlar yapar sizde böle uzaktan bakıp
çatlarsınız işte.
Aydin YIlmaz 5 ay önce
Lafla gemi yürümez, aynasí I$tir lafa bakílmaz ... Fatma hanïm edebiyat yapmíyor...oturdugu koltugun hakkîni veriyor helal olsun.... Antep yarin öbür gün istanbul kadar turist çekecek ...
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?