banner14

banner69

Cüceloğlu’ndan Urfalı berbere övgü!

Psikolog Doğan Cüceloğlu’nun kitabını okuduktan sonra dükkanında kitaplık yapan Urfalı berber Abdullah Usta örnek davranışıyla taktir topladı.

Yaşam 05.11.2019, 09:57
176
Cüceloğlu’ndan Urfalı berbere övgü!
banner37

İnsanlara arası iletişim ve insan psikolojisine dair yazdığı kitaplarla ve yaptığı programlarla tanınan Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Şanlıurfa’da berber dükkanında kitaplık yapan Abdullah Usta’nın bu davranışını taktir etti. Cüceloğlu’nun ‘İnsan İnsana’a adlı eserini okuduktan sonra hayatına anlam katmaya karar veren Urfalı berberin bu girişimi oldukça övgü aldı. Urfa’daki eğitimci bir arkadaşı sayesinde Abdullah Usta’yı tanıdığını kaydeden Cüceloğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Urfa yöresinde ortaokul müdürü olan değerli bir eğitimci arkadaşım var. Berberi Urfa’da. Bu berber her nasılsa benim İnsan İnsana kitabımı almış, okumuş. Çok etkilenmiş. “Bu kitap benim tüm hayatımı değiştirdi,” demiş müdüre. Ve Abdullah Usta dükkanında kitaplarımdan oluşan bir ufak kitaplık oluşturmaya karar vermiş. Adına imzalı bir kitap gönderdim. Müdür arkadaşım şöyle yazmış: “Hocam, imzaladığınız kitap masasında duruyor. Berber dükkanında kitaplara ilgi duyan herkese o kitabı gösteriyor. Müthiş bir berber. Urfa'ya geldiğinizde mutlaka dükkanında tıraş olun bence. Çok ibretlik hikayeleri var. Baki hürmet ve selamlar...”

Abdullah Usta’nın ibretlik hikayelerini gerçekten dinlemek isterim. Kısmet, belki o dükkanda tıraş olmak da nasip olur. Abdullah Usta’yı sizin de tanımanızı istedim. Urfa’ya giderseniz kulağımı çınlatın. Selamlar.”

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?