banner14

banner69

Ceylanpınarlı vatandaşlara moral ziyareti

Viranşehir’de Kaymakamı Ömer Dereci’nin eşi Mediha Dereci ve Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin eşi Sibel Ekinci, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Ceylanpınar’dan ayrılarak Viranşehir'deki pansiyonlara yerleştirilen vatandaşları ziyaret etti.

Yaşam 15.10.2019, 09:26
197
Ceylanpınarlı vatandaşlara moral ziyareti
banner37

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nın başlamasının ardından PKK/PYD terör örgütü mensupları Ceylanpınar ilçesindeki masum vatandaşları hedef alması üzerine sınıra yakın evlerden ayrılan vatandaşlar Viranşehir'deki pansiyonlara yerleştirildi.

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci’nin eşi Mediha Dereci ve İlçe Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin eşi Sibel Ekinci ile beraber Viranşehir İlçe Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra pansiyonlara yerleştirilen vatandaşları ziyaret etti.
 

banner8

 

Pansiyonlarda psikososyal destek alan çocuklar ile ilgilenen Mediha Dereci ve Sibel Ekinci çocuklarla ile ilgilenip zaman geçirdi. Dereci ve Ekinci Daha sonra Suriye’deki iç savaştan kaçıp Ceylanpınar’a yerleşen ve Barış Pınarı harekâtı ile Ceylanpınar’dan göç etmek zorunda kalan vatandaşlar ile ilgilenip üzüntülerine ortak oldu.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?