banner114

banner87

Büyükelçi Önen’den ‘QR kod’ açıklaması

Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, QR kod alanındaki çalışmalara değinerek, “Türkiye ve Çin arasında QR kod ile ödeme alanında işbirliğinin artması da başta turizm ve ticaret olmak üzere birçok sektörde Türk esnafının, tüccarının ve girişimcisinin Çin pazarından daha fazla pay almasının yolunu açacaktır” dedi.

banner100
Yaşam 23.05.2019, 09:24
Büyükelçi Önen’den ‘QR kod’ açıklaması

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Şanghay Başkonsolosluğunun ev sahipliğinde düzenlenen iftara katılarak, Şanghay ve çevre şehirlerde yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya geldi.

Dün akşam da Hong-Kong'da yaşayan Türk vatandaşlarla iftarda bir araya gelen Önen, Ramazanın bereketi ve huzurunun daim olması temennisinde bulundu.

‘VATANDAŞLARIMIZLA SOFRAMIZI PAYLAŞTIK’

Önen, “Bu akşam iftarımızı Çin'in en büyük kenti ve dünyanın önemli ticaret ve finans merkezlerinden Şanghay'da yaptık. Ülkesinden uzakta ama yüreği Türkiye ile atan vatandaşlarımızla soframızı paylaştık, kucaklaşıp hasbıhal ettik. Ramazanın bereketi ve huzuru daim olsun” dedi.

banner85
 


‘BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ’

Dün akşam da Hong-Kong'da yaşayan Türk vatandaşlarla iftarda bir araya gelen Önen, “Çin'deki vatandaşlarımız ile buluşmak ve Ramazanın bereketini birlikte tatmak için düzenlediğimiz iftarlarımızı bugünde Hong-Kong'da gerçekleştirdik. İftar programımıza katılan misafirlerimizin heyecan ve coşkuları bizleri çok mutlu etti, enerjimize enerji kattı” diye konuştu.

‘TÜRKİYE VE ÇİN ARASINDA QR KOD İLE ÖDEME’

Büyükelçi Önen, “Türkiye ve Çin arasında QR kod ile ödeme alanında işbirliğinin artması da başta turizm ve ticaret olmak üzere birçok sektörde Türk esnafının, tüccarının ve girişimcisinin Çin pazarından daha fazla pay almasının yolunu açacaktır. Bu bağlamda Çinli Alipay'ın ülkemizde faaliyete başlayacak olması memnuniyet verici” diyerek QR kod alanında çalışmalarına devam eden Türk bankalarının da bu alana katılmalarıyla birlikte Çin ve Türkiye arasında online ödemeler alanında büyük bir koordinasyon ve işbirliği sağlanacağını belirtti.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123