banner14

banner69

Twitter, Facebook ve Youtube neden engellendi?

Dün gece sosyal medya ağlarına yönelik erişim kısıtlamasına ilişkin bir açıklama yapılmadı...

Teknoloji 26.08.2016, 14:30 26.08.2016, 14:30
551
Twitter, Facebook ve Youtube neden engellendi?
banner37

Facebook, Youtube ve Twitter'a dün gece erişim kısıtlandı. Bu sitelere yönelik herhangi bir kapatma yada yasaklama kararı olmamasına karşın kullanıcıların söz konusu sitelere erişimi çok yavaşladı. Sitelere VPN üzerinden normal şekilde ulaşılabiliyordu. 

banner64
Konuya ilişkin olarak TurkeyBlocks'un yaptığı duyuruda da, 25 Ağustos Perşembe 23:07’den itibaren internet üzerinde çoklu kısıtlama gözlemlendiği bildirildi. 

Türkiye’nin iki büyük servis sağlayıcısı TTNet ve Uydunet’i etkileyen kısıtlama, daha sonra Turkcell ve Vodafone’un da dahil olduğu mobil servis sağlayıcılara sıçradı. Web siteleri ve mobil uygulamaların her ikisi de kısıtlama nedeniyle kullanılamıyor ve veriler ISS bağlantılarının kısıtlandığını gösteriyordu.

Daha önce de büyük terör saldırıları ve sınır ötesi askeri operasyonlar sırasında yayın yasağı olmamasına karşın sosyal medya erişimi fiilen kısıtlanmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?