banner114

banner87

Google'dan tepki çeken WhatsApp hamlesi!

Google, gizli whatsApp gruplarının katılma linklerini arama motorunda paylaştı. Google'ın bu WhatsApp gruplarının katılma bağlantılarını arama motoruna indekslemesinin güvenlik açığına sebep olduğu belirtiliyor.

banner100
Teknoloji 25.02.2020, 08:33 25.02.2020, 08:37
Google'dan tepki çeken WhatsApp hamlesi!

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu sefer platforma entegre edilen yeni özelliği ile değil Google'ın attığı adım sonrası gündemde. The Verge'de yer alan habere göre, Google, gizli whatsApp gruplarının katılma linklerini arama motorunda paylaşmaya başladı ve bu durum söz konusu grupların kolayca bulunmasına neden oldu. 

banner85
Google'ın bu hamlesi sonrası kullanıcılar kısa bir Google aramasından sonra özel olması gereken gruplara ait katılma bağlantısını bularak o gruplara dahil olabiliyor.  WhatsApp gruplarının katılma bağlantılarını arama motoruna indekslemesi ile başlayan ve pek çok kullanıcının tepkisini çeken bu durum güvenlik açığına sebep oluyor. 

WhatsApp'ın bu konuda herhangi bir önlem almaması ise kullanıcıların tepkisini çeken bir başka konu. Söz konusu durumun kullanıcıların alternatif uygulamalara yönelmesine yol açabileceği belirtiliyor. (NTV)

banner53
Yorumlar (0)
banner123
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?