banner14

banner69

Suruç Devlet Hastanesi önünde protesto

SES Şanlıurfa Şube Eşbaşkanı Dr. Reşat Doğan ile 3 sendika üyesi ve 1 sağlık işçisinin gözaltına alınmaları protesto edildi.

STK Haberleri 26.08.2016, 09:16 26.08.2016, 09:16
1002
Suruç Devlet Hastanesi önünde protesto
banner37

 

SES üyeleri bugün saat 09.30'da Suruç Devlet Hastanesi önünde gözaltı kararlarını protesto etti. 

Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde sabahın erken saatlerinde SES Şanlıurfa Şube Eş Başkanı Reşat Doğan’ın da aralarında bulunduğu 3 sendika üyesi ve 1 taşeron sağlık işçisi gözaltına alındı. 

Sendika üyeleri bugün saat 09.30'dan Reşat Doğan’ın görev yaptığı Suruç Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Sendika Eş Başkanı Ruken Kılınç, "Gözaltına alınan arkadaşlar kelepçe ile Suruç Devlet hastanesinde muayene edilmeye çalışılmış hastanede içinde kelepçeli şekilde gezdirilerek Hekimlik mesleğini itibarsızlaştırmaya çalışmışlardır.  Arkadaşlarımızın gözaltına alınma gerekçelerinin tamamıyla hukuksuz ve itibarsızlaştırmaya dönük olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Biliyoruz ki, Urfa’da halkın sağlık hakkı ve sağlık çalışanlarının geleceğine dönük mücadelenin en önünde yer alıyor olmaları yöneticilere korku salıyor. Bu nedenle defalarca memuriyetten men istemi de dahil soruşturma geçiren şube eş başkanımızı bugün gözaltına alarak itibarsızlaştırmaya ve mücadelesinden ödün vermeye çalışıyorlar.Ama başaramayacaklar…" dedi. 

Sendika üyeleri, Reşat Doğan başta olmak üzere, sendika üyesi Ali Doğan, Kasım Çelik, Mehmet Gündüz ile taşeron sağlık işçisi Yaşar Gündüzalp’e karşı yürütülen uygulamadan vazgeçilmesi, yönetici ve üyelerin serbest bırakılması talebinde bulundu. 

Sendika kent merkezinde de basın açıklaması yaparak gözaltı kararlarına tepki gösterdi. 

 

Konuyla ilgili haberi okumak için TIKLAYINIZ

 

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?