banner114

banner87

İki aile arasında husumet son buldu

Demirkol ve Bozkuş aileleri arasındaki husumet barışla sonuçlandı. Barış yemeğinde konuşan Vali Tuna, burada görev yaptığı süre içerisinde bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması için elinden geleni yapacağını belirtti.

banner100
STK Haberleri 11.03.2017, 13:49 11.03.2017, 13:49
İki aile arasında husumet son buldu
banner101

Bir kan davası daha başlamadan sona erdi. Yaklaşık 5 ay önce 17 yaşındaki çırak Ömer Faruk Demirkol, kendisini işten çıkaran ustası Halil Bozkuş’u boynundan bıçaklayarak öldürmüştü. Çırak Bozkuş, tutuklu olarak yargılanmaya devam ederken her iki aile arasında başka bir olayın meydana gelmemesi için devreye Toplumsal Barışı Sağlama Derneği Başkanı Feridun Öncel girdi. Bir süre her iki aile arasında yapılan ve tatlıya bağlanan görüşmenin adından bugün Hacı Bekir Sofrasında bin 500 kişiye verilen yemekle barış sağlanmış oldu.

 

Yemeğe cinayeti işleyen Ömer Faruk Demirkol’un yakını olan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un yanı sıra Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Müftüsü İhsan Açık, İş Adamı Hadi Altun ve bazı STK temsilcileri ile her iki ailenin yakınları katıldı.  

banner85
 

TUNA: BÖYLE MAĞDURİYETLER OLMASIN DİYE ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Barışma merasiminde konuşan Şanlıurfa Valisi Tuna, "Barışa katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Burada sağlanan barış her iki aileye de hayırlı olsun. Barış yemeği vesilesi ile her iki aile arasında bu zamana kadar vuku bulan bir soğukluğun giderilmesi gerçekleştirildi. Dinimizce istenilmeyen bir durum dargınlık, küskünlük ve anlaşmazlık hem Allah katında hoş görülmüyor, hem de günümüz toplumunda hoş görülmeyen işlerdir. Bu adetlerde yavaş yavaş terk ediliyor. Bir suç işlenmişse bu suçun ferdiligi esas olmalı, o zaten cezasını çekiyor ve bundan başkalarının mağdur olmaması lazım. Ben burada görev yaptığım süre içerisinde kesinlikle böyle bir mağduriyete yol açılmaması için elimden geleni yapacağım. Kimse evini, köyünü, barkını terk etmek zorunda kalmayacaktır ve bundan rant elde etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Eğer yanlış yapan olursa da yakasına yapışacağız bunun böyle bilinmesini istiyorum." dedi.

İl Müftüsü Açık’ın yaptığı duanın ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123