banner114

banner87

Urfalı judocular kentin gururu oldu

Şanlıurfalı judocular takım halinde şampiyon olarak kente 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile döndü.

banner100
Spor 09.02.2020, 18:38 09.02.2020, 18:38
Urfalı judocular kentin gururu oldu
banner101

Spor Genel Müdürlüğü'nün sporun tabana yaygınlaştırılması ve olimpiyat hazırlık merkezlerine daha fazla sporcu kazandırılması amacı ile her yıl düzenlediği Anadolu Yıldızlar Ligi’nin Judo Grup Müsabakaları Batman’da yapıldı.

banner85
Müsabakalar sonunda Şanlıurfalı Judocular 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak, 60 puan İle takım halinde şampiyon oldu.Müsabakalar sonunda bir açıklamaya yapan Judo Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi Mücahid Delioğlu, "Şanlıurfa’lı Judocularımız Spor Genel Müdürlüğümüzün düzenlediği Anadolu Yıldızlar Ligi müsabakalarının son 4 yıldır takım halinde Türkiye Şampiyonudur. Bu yılda Güneydoğu illerinin tamamının katıldığı ilk gurup müsabakası Batman’da yapıldı ve yine geleneği bozmayarak 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile takım halinde Şampiyonluğumuzu ilan ettik. Bölgenin en iyisi olduğumuzu bir kez daha ispatlayarak, alt yapıya ne kadar önem verdiğimizi de göstermiş olduk. Judocularımız Mart ayında yapılacak olan Yarı Final müsabakalarında Şanlıurfa’yı temsil edeceklerdir. Buradan Şanlıurfalı Judocularımıza desteklerini esirgemeyen Judo Federasyonu Başkanımız Sezer Huysuz’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a, Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyemiz Ali İhsan Delioğlu’na ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" diye konuştu.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?