banner14

banner69

Urfa'da 29 Ekim'e özel turnuva yapılacak

ŞASGED tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Satranç Turnuvası düzenlenecek.

Spor 25.10.2019, 19:21 25.10.2019, 19:29
563
Urfa'da 29 Ekim'e özel turnuva yapılacak
banner37

Türkiye Satranç Federasyonu Şanlıurfa il temsilciliği tarafından organize edilen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Satranç Turnuvasına, Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği de destek verecek.

Karaköprü Gençlik Merkezinde düzenlenecek olan satranç turnuvası, İl dışından gelecek satranç sporcularının katılımı ile yaş gruplarına göre 5 grup olarak oynanacak. 

29 Ekim Bayramı dolaysıyla lisanslı satranç sporcularının kendi kategorilerindeki yaş gruplarına göre oynanacak ve 2 gün sürecek olan satranç turnuvası, 26 Ekim ve 27 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 27 Ekim 17:00’de ödül töreni ile son bulacak. 

ŞASGED Başkanı H.Murat Özakıncı konuyla ilgili açıklamasında, "Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği’ Yönetimi olarak, Şanlıurfa’yı kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kalkındırmak için üreterek, zahmet ve minnetsiz bir oluşumla çıktığımız bu yolda İlimizde yapılacak satranç turnuvalarımıza özelikle gençlerin ve çocukların katılımlarını önemsiyoruz. ŞASGED olarak ileriki dönemlerde gençler ve çocuklarla ilgili Şanlıurfa’mızda, yapılacak satranç etkinliklerimizde Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin desteklerini yanımızda hissedeceğiz. Bizler Şanlıurfa’da satranç sporuna, Milli Satranç Sporcusu kazandırmak istiyoruz. Ben değil biz  diyoruz çünkü birliktelikle olur, birlikte başaracağız" dedi. 

Özakıncı, "26-27 Ekim tarihlerinde, Karaköprü Gençlik Merkezinde,29 Ekim Bayramı dolayısıyla düzenlenecek olan Satranç Turnuvasına, satranç gönüllüsü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül de Lisanslı Sporcu olarak katılacak. Satranç turnuvasına katılacak olan tüm sporcularımıza başarılar dilerim" diyerek sözlerine son verdi. 

AJANS URFA

         


banner64
 


 

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?