banner14

banner69

Faruk Çelik'ten Aziz Yıldırım'a cevap!

2009-2010 şampiyonu Bursapspor'un maçları incelensin diyen Aziz Yıldırım'a Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'ten cevap geldi.

Spor 26.08.2016, 14:35 26.08.2016, 14:35
718
Faruk Çelik'ten Aziz Yıldırım'a cevap!
banner37

2009-2010 sezonunda şampiyon olan Bursaspor'un başarısına değinen Faruk Çelik o dönemde ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak Bursa milletvekilliği görevinde bulunduğunu söyledi.

 

BURSASPOR'A MORAL VERDİK

Bursaspor cephesinde yaşanan günleri özetleyen Faruk Çelik "Şampiyonluk son maçlara kalmıştı. Ben de hiç unutmuyorum, Bursa'ya 2 gün önce geldim. Bu şehrin milletvekili ve bakanı olarak başarılar dilemek için kulübü ziyaret ettim. Tatlı götürdük, futbolcularla tatlı yedik, tatlı konuştuk. Amacımız moral, motivasyon sağlamak. Yani şehrin milletvekili olarak görevimiz buydu. Bu görevi yerine getirdik." diye konuştu.

banner64
 

"BİR BİLDİKLERİ VARSA..."

"Orada Bursasporlu futbolculara 'Korkmayın, çekinmeyin, siz Beşiktaş'a karşı üzerinize düşeni yapın.' dedim. Trabzonspor'u kastederek, 'Ben inanıyorum ki onlar da böyle dedikodulara filan pabuç bırakmayacak, onlar da çıkıp aslanlar gibi mücadele edecekler ve neticede Bursaspor da şampiyon olacaktır.' dedim. Ne zaman? Maçtan 2 gün önce futbolcularla buluşmamızda bunları söyledim. Nitekim Fenerbahçe aslında çok güzel oynadı ama Trabzonspor müthiş bir defans ortaya koydu. Ne yaptılarsa 5 metreden, 10 metreden top bir türlü girmedi. Fenerbahçe-Trabzonspor maçı 1-1 bitti. Buradaki maçta ise biz Beşiktaş'ı rahat bir skorla yendik. Böylece Bursaspor ipi göğüsledi. Bir maçtan bahsediliyorsa tüm kamuoyu canlı izledi ama geriye doğru bir bildikleri varsa, bu FETÖ terör örgütü Sayın Yıldırım'ı da bütün spor camiasını da üzdüğü için, bütün 79 milyonu da gerçekten kahrolası eylemleriyle perişan ettiği için geriye doğru bildikleri bir şey varsa tamamen bu yargı cephesinde ele alınır, değerlendirilir, 'eyvallah' deriz."

 

BURSASPOR HAKLI OLARAK İPİ GÖĞÜSLEDİ

Kendisinin son döneme şahit olduğunu dile getiren Çelik, "Bursaspor- Beşiktaş, Fenerbahçe-Trabzonspor maçlarında 4 takımın da gerçekten kıyasıya verdikleri bir mücadelenin içinde Bursaspor'un haklı olarak ipi göğüslediğini söyleyebiliyorum ama öncesini bilemiyorum. O tamamen spor camiasının yapacağı değerlendirmedir. Onların bilgileri, belgeleri konuşabilir." ifadelerini kullandı.( Kaynak: Sadece Haber)

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?