banner14

banner69

Dünyaca ünlü sporcudan Halfeti'de muhteşem şov

Freerun’ın en iyisi Titarenko reklam çekimi için geldiği Halfeti'de muhteşem bir şova imza attı.

Spor 13.08.2019, 19:07 13.08.2019, 20:37
6920
Dünyaca ünlü sporcudan Halfeti'de muhteşem şov
banner37

Şanlıurfa’nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ‘Saklı Cenneti’ Halfeti, tüm doğal güzelliğiyle muhteşem bir performansa ev sahipliği yaptı.

Son yılların yükselen sporlarından freerun sporunun dünyadaki en iyilerinden RedBull sporcusu Alexander Titarenko, doğal güzelliği ve büyük bölümü sular altında kalan Türkiye’nin tarihi cenneti Halfeti’de boş evlerin çatılarından ve binaların arasından akrobatik hareketlerle geçerek unutulmaz bir performans sergiledi.

Minareden sulara atladı

2017 yılında gerçekleştirilen RedBull Art of Motion’da şampiyon olduktan sonra adını tüm dünyaya duyuran, bu sene ise FIG Parkur Dünya Kupası’nda Fransa’da üçüncü olan Ukraynalı sporcu Titarenko, Halfeti’nin su üstünde kalan kısmı kadar su altında kalan olağanüstü güzelliğini de performansına ekledi. Titarenko, adrenalin dolu atlayışları ve cesur geçişleriyle olağanüstü görüntüler oluşturan serisini Halfeti’nin simgesi olan minareden sulara atlayarak tamamladı.

banner64

‘Halfeti bana ilham verdi’

Halfeti’nin muhteşem atmosferinden çok etkilendiğini dile getiren RedBull sporcusu AlenxanderTitarenko, “Freerun sporcuları sanatçılar gibidir. Şehrin atmosferini hissederek ve doğasının bir parçası olarak, performansımız o şehrin kimliğini yansıtır. Benim de amacım Halfeti’de bunu gerçekleştirmekti. Halfeti’nin benzersiz tarihi dokusuna hayran kaldım ve bu bana ilham verdi. Umarım yine bir gün burda performans gösterme şansım olur” ifadelerini kullandı.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (3)
mahmut urtekin 4 ay önce
urfada hep torpil ile ise alinan vatandaşar cok kimisi alindiği işle ilgili hic bilgisi yok urfa hep geride kalmiş ve kalacakta
Endless 4 ay önce
Süper olmus tekrari olsun
Seyad dağ 4 ay önce
İmansız caminin üstündən atlıyo ayıp ya yani ki müslümanlık kalmamış
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?