banner14

banner69

Beyazgül: Yerli futbolcu yetiştirebilmeliyiz artık

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 18-35 Yaş Arası Gençlik Futbol Turnuvası tüm hızıyla sürüyor. Dostluk ve centilmenliğin daha ilk karşılaşmalarında kendini gösterdiği maçları izleyen Beyazgül, "Esas olan Urfa'mızdır. Urfa'mızın kendi takımlarına yerli futbolcu yetiştirebilmeliyiz artık" diyerek tüm sporcuları tebrik etti.

Spor 20.08.2019, 11:44
226
Beyazgül: Yerli futbolcu yetiştirebilmeliyiz artık
banner37

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları ile birlikte organize ettiği 18-35 yaş arası 'Gençlik Futbol Turnuvası' devam ediyor. Turnuva ile Şanlıurfa'nın eski mahalle kültürünü yaşatmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi, 'Saha Bizden, Takım Sizden' sloganıyla mahalle takımlarını da turnuvaya dahil etti. 84 takımın katılım gösterdiği karşılaşmaları izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tüm sporculara teşekkür ederek turnuvanın birlik ve beraberlik içerisinde geçtiğini söyledi.
 

banner64

BEYAZGÜL: HEDEF, YERLİ TAKIMA YERLİ SPORCU

GAP Vadisi 2. Etabında yer alan futbol sahalarında karşılaşmaları izleyen Beyazgül, burada yaptığı değerlendirmesinde “Öncelikle Şanlıurfa'mız için hayırlı olsun. 'Takımını Kur, Saha Bizden' dedik ve 120'nin üzerinde takım turnuvamıza katıldı. Biz bunlar arasında lisanslı futbolcu olan takımlarımızdan müsaade istedik ve sayıyı 84 olarak belirledik. Bizler, yeniden bir toplantı yapacağız. Toplantımıza Urfa'da futbol duayenlerini ve 834 takımımızın kaptanını da çağıracağız. Bu tür organizasyonların daha da verimli olabilmesi için nereler yapabiliriz bunu konuşacağız. Amacımız 19.5 yaş ortalaması ve dinamik gençliği olan Şanlıurfa'mızda bu potansiyeli spor açısından en iyi şekilde değerlendirmektir. Esas olan Urfa'mızdır. Urfa'mızın kendi takımları olan Şanlıurfaspor'umuza, Büyükşehir Belediyespor'umuza ve Karaköprüspor'umuza yerli futbolcu yetiştirebilmeliyiz artık. Birkaç yıl içerisinde inşallah başka şehirlere futbolcu transfer eden bir şehre dönüşeceğiz. Büyükşehir Belediyemiz bu doğrultuda yoluna devam ediyor” dedi.

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
Zaviver 4 ay önce
Fatma şahini örnek al suya zam yaptın zeynel abidin sen yönetemiyorsun sivereklılre teslim ettin belediyeyi
zaviver 4 ay önce
Yeni yerleşim yerlerine döneminizi geçiştireceğiniz değil 50 yıllık yollar-altyapı da açmalısınız. Yaz nedeniyle şehir kokuyor. Yağmurlar başlamadan mazgallar da temizlenmeli. Şehir içinde 1-2 Dönümlük değil Büyüşehir olmaya yakışır dev parklar da yapmalısınız. Yani demem o ki belediye başkanı olarak asıl görevlerinizi yapsanız daha güzel olacak.
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?