banner14

banner69

Yalçınkaya'dan 'AK Partili Belediyeler'le ilgili yeni açıklama!

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, AK Partili Belediyeleri eleştirdiğine yönelik iddialara yanıt verdi. Yalçınkaya, "Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında, şahsıma yönelik başlatılan 'AK Partili belediyelere eleştiri' yönündeki paylaşımlar, kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir" dedi.

Siyaset 20.11.2019, 09:29 20.11.2019, 09:40
237
Yalçınkaya'dan 'AK Partili Belediyeler'le ilgili yeni açıklama!
banner37

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Barış Pınarı hrekatı osnrası Türkiye genelindeki tüm büyükşehir belediyelerine resmi yazı göndererek yardım talebinde bulunmuştu.

Yalçınkaya'nın talebi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin meclis gündemine de gelirken Belediye Başkanı Tunç Soyer mektubu okuyarak yardım sözü verdi. İzmir'den gelen yardım sonrası AK Partili Belediyeleri eleştirdiği iddia edilen Yalçınkaya, "Ben tüm belediyelere yazı yazdım ama sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden bu kadar büyük, önemli destek aldım. Ankara ve İstanbul da bir şey yapmadı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden bir adet kepçe geldi. O da kiralık. Bizim belediyelerimizden hiçbir şey yok. Açık ve net söylüyorum bizimkiler sınıfta kaldılar" dedi.

banner64

Yalçınkaya'nın bu açıklaması birçok yorum alırken, Belediye Başkanından bir açıklama daha geldi. 'AK Partili belediyelere eleştiri' yönündeki paylaşımların kamuoyunun yanlış bilgilendirdiğini kaydeden Yalçınkaya, şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı ve dik duruşu ile Suriye'nin kuzey bölgesinde, 9 Ekim 2019 günü Türk Silahlı Kuvvetleri'miz tarafından terör örgütü PKK/PYD unsurlarına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile tüm dünyanın gözü Akçakale'mize çevrildi.

Devletimiz ve hükümetimiz, 2011 yılında başlayan Suriye'deki iç savaş ile birlikte bütün mazlum ve mağdurların yanında olmuş ve milyonlarca Suriyeli kardeşimize, ensar ve muhacir anlayışıyla vatandaşlarımız sahip çıkmıştır.

Barış Pınarı Harekatının başlaması ile birlikte Akçakale'mizde belediye hizmetlerimizi aksatmadan, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm çalışmaları eksiksiz olarak yerine getirmekle birlikte şanlı ordumuzun da yanında olduk.

Harekat ile birlikte, ayrım yapmadan tüm kamu kurum ve kuruluşları, odalar, borsalar, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarından, ilçemize hizmet etmek amacıyla kullanımına ihtiyaç duyduğumuz iş makineleri ile gerek Suriyeli, gerekse Akçakaleli kardeşlerimize dağıtılmak üzere insani yardım malzemesi talebinde bulunduk.

'ART NİYETLİ KİŞİLER TARAFINDAN...'

Talebimize yanıt vererek, ilçemize destek sağlayan tüm kuruluşlara teşekkürlerimizi ilettik. Büyükşehir belediyeleri arasında talebimize yanıt veren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye İhracatçılar Meclisine destekleri için teşekkür ettik. Teşekkürümüzü sadece İzmir’le sınırlı tutup, bu çerçevede bazı art niyetli kişiler tarafından ne yazık ki haberler yapılmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde sahada ve masada kazandığımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sahada şanına yakışır bir mücadele örneği gösterdiği Barış Pınarı Harekatını ilk günden bugüne destekliyor ve teşekkür konusundaki sözlerimizin bazı kesimler tarafından bilinçli olarak çarpıtılmış olduğunu biliyoruz."

BİHA

banner53
Yorumlar (0)