banner114

banner87

Urfalı vekil devreye girdi! 'İzin yasağı' kalkıyor

Şanlıurfa'da izinleri askıya alınan sağlık çalışanları için AK Partili Vekil Zemzem Gülender Açanal harekete geçti. İlgili makamlar ile görüşen Açanal'ın girişimleri sonucu çalışanların bu hafta izin yasaklarının kalması ve yeniden izin kullanabilmeleri bekleniyor.

banner100
Siyaset 10.12.2019, 09:03 10.12.2019, 09:23
Urfalı vekil devreye girdi! 'İzin yasağı' kalkıyor
banner101

 Şanlıurfa'daki sağlık çalışanlarının izinleri, Barış Pınarı Harekatı ile askıya alınmıştı.

Güvenli bölgenin oluşturulması için başlayan Barış Pınar Harekatı ile kentte hareketlilik günbegün artarken, Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa Valiliğine bir flaş karar gönderildi. Bakanlık tarafından ikinci bir emre kadar doktorların bütün izinlerini iptal edilirken, aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da olduğu 11 ildeki çok sayıda doktor Urfa ve Mardin’e görevlendirildi.

banner85
MARDİN'DE YASAK KALKTI

Barış Pınarı Harekatı ile askıya alınan izin ve tayinlerin harekat sonrası kullanılması beklenirken, Urfa'daki çalışanlar için durum farklı oldu. Mardin'deki sağlık çalışanları yasağın kalkması ile yeniden izin kullanırken, Urfa'da yasağın henüz kalkmadığı öğrenildi.

AÇANAL, SAĞLIKÇILARIN SESİNİ DUYDU

Yaşanan bu gelişmeler sonrası kentteki sağlık çalışanları, seslerini duyurmak için çeşitli platformlardan açıklama yaptı. Sağlıkçıların sesine kulak veren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, sorunun çözülmesi için ilgili makamlar ile görüştü. Bakanlık, siyasi mecralar derken Açanal'ın görüşmesi ile Urfa'daki sağlıkçıların izin yasağının kalkacağı kaydedildi. Bu hafta içinde izin yasağının kalkması ile çalışanlar yeniden izinlerini kullanabilecek.

Bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir ise tüm sağlık çalışanları adına Açanal'a teşekkür ettiğini kaydetti.

Özlem DİKMEN-BİHA

 

banner53
Yorumlar (4)
Sağlık personeli 3 ay önce
Sayın il sağlık müdürü öyle fotoğraflar paylaşarak olmuyor sizin çözmeniz gereken sıkıntıyı vekil hanım çözüyor. Artık sağlıkçıların tarafında yer alıp onların amiri olduğunuzu unutmayın onların dertlerini sıkıntılarını siz çözeceksiniz.
Mızbi 3 ay önce
Şu işe bak . Müdür piyasada yok sendika başkanı bak . Ilginc gercekten ilginc .
FARUK GUNAK 3 ay önce
Sağlık müdürlüğü bu kadar aciz olmamalı, kamu hastaneler başkanı ne iş yapıyor. Sağlıkçıların sorunları ile neden ilgilenmiyorlar. Makam da oturmak , boy boy pozlar verip altına cumhurbaşkanını bakanı etiketlemekle olmuyor. Teşekkürler YABİR Başkan
Ali 3 ay önce
ŞANLIURFA GÜZEL bir il AMA YEŞİLLİK ALAN YOK BÜYÜK ÇAPTA AĞAÇLANDIRMA LAZIM
banner123