banner14

banner69

Urfa'da AK Parti delege seçimleri başladı!

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi öncesi Şanlıurfa'da delege seçimleri başladı. İlk olarak Harran İlçe Teşkilatında yapılan seçim sonrası konuşan AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, "Gayet güzel, demokratik bir ortamda tüm arkadaşlarımız delege seçimi için oylarını kullanıyorlar" dedi.

Siyaset 03.12.2019, 11:43 03.12.2019, 15:31
519
Urfa'da AK Parti delege seçimleri başladı!
banner37

AK Parti, 2023 seçimlerine hazırlık ve 2021'de yapılacak olağan büyük kongre öncesi teşkilatlarda değişime gidecek.
 2021 yılının ilk ayında yapılması planlanan AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi öncesi tüm il ve ilçelerde sandıklar kurulurken, Şanlıurfa'da da ilk olarak delege seçimleri başladı. Başlayan delege seçimleri, Aralık ayının ortalarına kadar tamamlanacak.


İLK HARRAN'DA BAŞLADI 

banner8
Şanlıurfa'nın ilçelerinde de başlayan delege seçimlerinde AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız da yer aldı. Harran İlçe Teşkilatının 7. Olağan Delege Seçimine Yıldız'ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Teşkilat Başkanı Orhan Çelik katıldı.
 Burada bir açıklama yapan Yıldız, şu ifadelere yer verdi:

"İlçelerimizden başlıyoruz. Öncelikle delege seçimlerindeyiz. Bugün de Harran'ımız da delegelerimizi teslim için seçim sandıklarını kurduk. Gayet güzel, demokratik bir ortamda tüm arkadaşlarımız delege seçimi için oylarını kullanıyorlar. Bu ortamı sağladığı için öncelikle ilçe başkanımıza, teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum."

ÖZYAVUZ: İLÇEMİZ AK PARTİ'NİN KALESİ 

Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz da, "Genel Merkezimizin talimatı üzerine AK Parti 7. Olağan Kongre süreci başlamış bulunuyor. Delege tespit seçimimizde İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Hilvan belediye Başkanımız, Akçakale İlçe Başkanımıza bizlere eşlik ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Sevgili hemşerilerimiz, ilçemiz AK Parti’nin her zamana kalesi olmuştur olmaya da devam edecektir. Büyükşehir’de de yüzde 94 gibi bir oyla Harranlılar yüzümüzü AK etti ve sonuna kadar destekledi. Bugünde delege tespit seçimi olması münasebetiyle ziyaretlerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. 

Öte yandan, Şubat ayında ilçe, Ağustos ayında ise il kongreleri yapılmaya başlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ise il kongrelerinin büyük bir kısmına katılması bekleniyor.

Özlem DİKMEN-BİHA 

banner53
Yorumlar (1)
beski yıldırım 3 gün önce
beski yıldırım ailesi olarak herzaman destekliyoruz.yönetimde inşAllah niyetimiz var