banner14

banner69

Suruç'a kayyım olarak atanan isim belli oldu!

Şanlıurfa Valiliği, görevden uzaklaştırılan Suruç Belediye Başkanı Hatice Çevik'in yerine başkan vekili olarak atanan ismi duyurdu.

Siyaset 16.11.2019, 09:41
596
Suruç'a kayyım olarak atanan isim belli oldu!
banner37

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, dün sabah Belediye Başkanı Hatice Çevik gözaltına alınmıştı. Yaşanan sürecin ardından Şanlıurfa Valiliği bir açıklama yaptı ve Çevik'in görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Valilik, Çevik'in yerine Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş'ın, Suruç Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiğini de açıkladı.

Yapılan açıklama şu şekilde: 

"Şanlıurfa ili Suruç Belediye Başkanı Hatice ÇEVİK hakkında “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma ve Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçlarından Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının 2019/11034 sayılı soruşturma dosyasının devam ettiği ve bu kapsamda gözaltına alındığı anlaşılmıştır.

Şanlıurfa ili Suruç Belediye Başkanı Hatice ÇEVİK, hakkında devam eden adli işlem süreçleri göz önünde bulundurularak Anayasanın 127 nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47 nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığının 15.11.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45 inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46 ncı maddesi kapsamında Suruç Kaymakamı Kenan AKTAŞ Suruç Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?