banner14

banner69

Şok iddiaya AK Parti İl Başkanı'ndan yanıt!

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı binasının kirasını DEDAŞ'ın ödediğini iddia eden Mehmet Cafer'e yanıt, İl Başkanı Bahattin Yıldız'dan geldi. Yıldız, konuyu yargıya taşıyacaklarını duyurdu.

Siyaset 24.11.2019, 23:00 24.11.2019, 23:34
1519
Şok iddiaya AK Parti İl Başkanı'ndan yanıt!
banner37

Saadet Partisi Eski Belediye Meclis Üyesi olan Mehmet Cafer ile AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız arasında ipler gerildi.

Cafer sosyal medya hesabı üzerinden AK Parti İl Başkanlığına yönelik iddialarda bulundu. Cafer açıklamasında "Şanlıurfa AKP il binası kirasını 4 aydır maaş alamayan elemanların ücretini ve başkanlığın birikmiş tüm borçlarını Urfa milletini soyan zalim ve hırsız (Dicle Dedaş) elektrik kurumu ödemiş" iddiasına yer verdi.


Bu iddiaya cevap  İl Başkanı Bahattin Yıldız'dan geldi.

Yıldız, "Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir" diyerek iddiaları yalanladı. 

banner64

"İDDİASINI İSPATLAMAKLA MÜKELLEF"

İddia sahibini ispata davet eden Yıldız, "Öteden beri Şanlıurfamızın yükselen bir değer olmasını hazmedemeyen ve temsil ettiklerini iddia ettikleri zihniyetle hiçbir alakası olmayan, bir kaç müfteri Şanlıurfamızı kısır çatışmaların içine ve geri kalmışlığa mahkum etmek istiyorlar. Geri kalmışlığın mimarı olan bu şahıslar, bugün modern Şanlıurfa'nın ve büyümenin önünü keserek bizi geçmişteki kısır çatışmaların içine çekmek istiyorlar. Sosyal medyada ahlaksızca paylaşımlarını ve iftiralarını sürdürmektedirler. Partimizde kongreye gittiğimiz bu süreçte her türlü yalan, iftira ve kara propagandaya başvuruyorlar. Bugüne kadar dürüstlüğümüzden taviz vermedik bundan sonra asla taviz vermeyeceğiz. Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir. İddiasını ispatlamayan, alçaktır, şerefsizdir." dedi.


"HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAK"

Olayı yargıya taşıyacaklarını duyuran Yıldız, "Vatandaşlarımızın menfaati tüm kurumların üzerindedir. Nasıl ki bugüne kadar vatandaşlarımızın yanında olduysak bundan sonrada yanlarında olacağız. Tüm iftiralara karşı nasıl ki bugüne kadar savcılıkta hukuki işlemleri sürdürdük, bundan sonra da bunlar sırtlarını kime ve nereye dayamış olurlarsa olsunlar, avukatlarımız hukuki işlemleri başlatacaklardır. Bizler Şanlıurfa için çalışmaya devam edeceğiz, durmak yok yola devam" ifadelerini kullandı.

Özlem ÇELİK-AJANS URFA

banner53
Yorumlar (6)
Haşimiyeli 2 hafta önce
Ben inanırım böyle bir şeye olabilir.
Çünkü Dedaş süper güç haline geldi olabilir.
zaviver 2 hafta önce
Kanıt varsa Cafer yayınlamalı. il başkanlığı; adliyede gerçekten tarafsız karar çıkacağına inanın hiç kimse inanmıyor. Çünkü artık adalet sarayın mülkü.
Kerim 2 hafta önce
Mahkeme ellerinde nasil olsa hemen mahkemeye giderim söylemleri.mahkemelerde emir kullari karar veriyor.vicdanli adamlar uçtu gitti
urfa 7 gün önce
İspat yükü gerektirir bu sözler, lakin bu tür şeylerin vatandaşın kafasında yer etmesi de normal, bundan mütevellit her şeye dava açacağım yaklaşımı da doğru değil. İki taraf da belgelerini sunsun.Meşruluğunu yitiren yönetimler, otoriteyi tesis edemezler.
Urfalının Biri 1 hafta önce
Mehmet Cafer'in misyonu yıllardır "çamur at izi kalsın". Bugüne kadar hangi iddiasını ispatladı ki bunu ispatlasın?
memo 4 gün önce
urfa urfa adam olmassın sen herşeye müstehaksın sen urfa kaç peygamber gelmiş adam olamamışsın sen urfa yellahçılık şillopçuluk şakşakçılık yagcılık haksızlıga bile ses çıkaramayan rezil urfa tedaş ananızı aglatmış hala şakşak peşindesin urfa