banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

Selahattin Demirtaş açıkladı: Aday olmayacak!

HDP'de 2 dönemdir eş genel başkanlık görevini sürdüren Selahattin Demirtaş'ın şubat ayında yapılacak HDP 3. Genel Kongresi'de aday olmayacağı belirtildi.

Siyaset 04.01.2018, 13:10 04.01.2018, 13:10
Selahattin Demirtaş açıkladı: Aday olmayacak!
banner37

4 Kasım 2016 tarihinden bu yana Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, görevini bırakma kararı aldı.

Demirtaş, avukatları aracılığıyla cezaevinden partisine gönderdiği mektupta, 11 Şubat'ta düzenlenecek HDP 3. Olağan Kongresi'nde aday olmayacağını bildirdi.

HDP'nin sosyal medya hesabından yayınlanan Demirtaş'ın açıklamasında şöyle denildi; "Yeni siyasal mücadele dönemini daha güçlü karşılamak, demokratik siyasete demokrasi kültürünü kazandırmak, koltuk ve makam için değil halk adına siyaset yapma bilincini geliştirmek ve yeni arkadaşlarla, yeni bir heyecanla yola devam etmek için bu kongrede Eş Genel Başkanlığa aday olmayacağımın şimdiden bilinmesini istiyorum." 

 

banner85
DEMİRTAŞ'IN MESAJI

Diyarbakır’da HDP'nin yeni eş genel başkanı Serpil Kemalbay tarafından da Demirtaş’ın 11 Şubat’ta yapılacak HDP 3. Olağan Kongresi ile ilgili mesajı paylaşıldı. Demirtaş mesajında aday olmayacağını duyurdu. İşte o mesaj:

Partimiz 11 Şubat’ta gerçekleştireceği Olağan Kongresi’nde demokratik siyasette yeni bir hamlenin başlangıcını yapacak; karamsarlığa karşı umudu büyütecek ve “yine, yeniden HDP” diyerek yoluna güçlenerek devam edecektir. Kongre sürecimiz artıları ve eksileriyle son iki yılımızı masaya yatırmak için bizlere önemli bir fırsat sunacaktır. HDP, ana siyasi hattı, programı ve çizgisinden taviz vermeden yeni söylem, yeni eylem ve yeni kadrolarıyla önümüzdeki iki yıla en hazırlıklı parti olarak girecektir.

Ben de şahsen, bin bir emekle var edilmiş olan partimiz HDP’nin başarısı için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Koşullarım ne olursa olsun, partimin ve halkımın emrinde demokrasi mücadelesinin hizmetkarı olmaya devam edeceğim.

11 Şubat’ta gerçekleşecek olan Olağan Kongremizde, Parti Meclisimiz, Merkez Yürütme Kurulumuz ve diğer yönetim organlarımızda güçlendirme amacıyla değişikliklere gidilecektir. Yeni siyasal mücadele dönemini daha güçlü karşılamak, demokratik siyasete demokrasi kültürünü kazandırmak, koltuk ve makam için değil halk adına siyaset yapma bilincini geliştirmek ve yeni arkadaşlarla, yeni bir heyecanla yola devam etmek için bu kongrede Eş Genel Başkanlığa aday olmayacağımın şimdiden bilinmesini istiyorum."

banner53
Yorumlar (0)