banner114

banner87

İlçeler için talep... Gözler, belediye başkanlarında!

Şanlıurfa ilçe belediye başkanlarına seslenen ŞASGED Başkanı, Urfalı gençler için talepte bulundu. ŞASGED'ten gelen istek sonrası gözler ise 3 merkez ilçe belediye başkanlarına çevrildi.

banner100
Siyaset 03.09.2019, 11:58 03.09.2019, 12:02
İlçeler için talep... Gözler, belediye başkanlarında!
banner101

Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Geliştirme Derneği (ŞASGED) Başkanı Murat Özakıncı, ilçe belediye başkanlarına öneride bulundu.

Akıncı, Urfalı gençlerin çoğu zamanını geçirdiği parklar için tavsiye verdi. Gençlerin gelişimine de katkı sunan satrancın açık alanlarda oynatılmasını isteyen Özakıncı, parklara 'satranç masası' konulmasını istedi.

banner85

Özakıncı, sosyal medyadan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal Belediyecilikte gençlere değer veriyorsunuz. Sizden bir isteğimiz var! Gençlere ve çocuklara yönelik parklarda satranç masaları yaptırın, gençler dört duvar arasında değil, açık havada parklarda satranç oynasınlar."

Urfalı gençler için gelen bu talep sonrası gözler Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye çevrildi. İlçe başkanlarının bu konuda atacağı adım, merakla bekleniyor.

Özlem DİKMEN-BİHA

banner53
Yorumlar (1)
acil 6 ay önce
urfanın özellikle bağlarbaşı trafiği sorunu bağlarbaşıdan karaköprüye giderken trafik sorunu.işsizlik sorunu tarım alanlarını imar açma sorunu.bağlarbaşı ahmet yesevi süleymaniye kentsel dönüşüm olsun.suriyeliler sorunu
banner123