banner14

banner69

Flaş yasa taslağı: Belediye başkanları akrabalarını...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile çalışmalarına başlanan yerel yönetimler yasa taslağına göre belediye başkanları, artık akrabalarını işe alamayacak.

Siyaset 04.10.2019, 09:48 04.10.2019, 10:15
424
Flaş yasa taslağı: Belediye başkanları akrabalarını...
banner37

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile çalışmalarına başlanan "yerel yönetimler yasa taslağı" konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

banner64
İmar ve planlama, görev alanları, finansman, belediye organları, teşkilat ve personel, denetim, izleme ve şeffaflık, işlevini yitirmiş yasaların kaldırılması, belediye başkanlarının özlük hakları ve istişareye bırakılan konular olmak üzere farklı başlıklardan oluşan taslağa göre, belediye başkanları artık akrabalarını işe alamayacak. 

Belediye başkanlarının akrabalarını işe alması konusunda yasal bir düzenlemenin olmadığını ifade eden Özhaseki taslakta, bu konuda bir maddenin olacağını söyledi.
Taslakta büyükşehir belediyelerinin borçlarının silinmesi konusunda bir maddenin olmadığını aktaran Özhaseki, bunun teklif olarak yapılabileceğini dile getirdi. 

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
aday adayı 2 ay önce
aha o zaman ben de aday olmıyam. hepiniz yerleştirdiniz akrabalarınızı işe sıra tam bana gelecek yeni kural koydınız. gerçi milletin de **** koydınız ama neyse. ben ne diyeyim akrabalarıma şimdi? yeni partiye mi geçsek ne yapsak?
bibisi 2 ay önce
niye baboş, ehliyeti varsa ne olmuş yani, işin layıkıysa ne var bunda. bundan önce de hep öyleydi. değil mi? yoksa ehliyetsizlerle doldurdular tüm kadroları boş yer mi kalmadı?
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?