banner14

banner69

Eyyübiye'de 'Referandum' toplantısı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Meclis üyeleri, Merkez Mahalle Muhtarları ve ilçe teşkilatı ile istişare toplantısında bir araya gelerek, 16 Nisan’da yapılacak olan Referandum hakkında bilgiler verdi.

Siyaset 13.03.2017, 08:49 13.03.2017, 08:49
513
Eyyübiye'de 'Referandum' toplantısı
banner37

16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları kapsamında temaslarına ara vermeden devam eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, toplumun çeşitli kesimleriyle bir araya gelip neden ‘Evet’ demeleri gerektiğini anlatıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre son olarak merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Ekinci, merkezi hükümetin iktidar dönemindeki çalışmalarına değindi.

AK Parti Eyyübiye İlçe SKM Başkanlığı ile birlikte yapılan kahvaltıya Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Av. İsmail Demirbaş, AK Parti Eyyübiye SKM Başkanı Mustafa Ağar’ın yanı sıra merkez mahalle muhtarları ve AK Parti Eyyübiye İlçe Teşkilatı üyeleri katıldı.

Özel bir otelde gerçekleşen toplantıya ev sahipliği yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci merkez mahalle muhtarların sorunlarını tek tek dinleyerek çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

banner64

 

Yapılan istişare toplantısında konuşan Başkan Ekinci, ‘’Önümüzde tekrar bir tehlike var nedir bu tehlike? Koalisyonlar tekrar ortaya çıkar ise geçmiş dönemlerde olduğu gibi 15 ayda bir hükümetlerin kurulacağı bir dönem başlayacak. 65. hükümet döneminde tabi Ak Parti'nin döneminde ortalama sayısı arttı ama baktığımızda hükümetlerin süresi 15 ay. 15 ayda bir hükümetlerin gelip kadrolarını kurması, hizmet yapması ve sonrası tekrar bir seçim sizlerde takdir edersiniz ki böyle bir süreçte hizmet yapılamaz tabi ki. Madem 2023 ü hedefliyoruz 2053'ü ve 2071'i hedefliyoruz o zaman ne yapılması gerekiyor bu sıkıntılı ortamı ortadan kaldırmak gerekiyor. Dolayısı ile böyle ihtiyaçtan dolayı Cumhurbaşkanı hükümet sistemi 18 Maddesi Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edildi ve yine millete gelindi. Milletin buradan "EVET" oyu ile tamamen yasalaşacak. Bundan sonraki süreçte istikrarın hâkim olduğu dönemler başlayacak.  Yüzde 50'yi aşmayan artık hükümet olamayacak, yüzde 50'yi aşmayan tamamen iktidara gelemeyecek ve yüzde 50'nin olduğu yerde istikrar hâkim olacak ve dolayısı ile seçimler 5 yılda bir olacak “dedi.

AK Parti Eyyübiye ilçe Başkanı İsmail Demirbaş ise ‘’İnsanların olduğu yerde hizmete ihtiyaç vardır, sizlerde de tabi ki vatandaşlar hizmet anlamında geliyorlar bunları da bizlere iletiyorsunuz ve mümkün mertebe içerisinde yapma gayreti içerisindeyiz. Belediyemizin de belirli bir hükmü vardır gönül ister ki milyonlar tl gelsin sorun hemen çözülsün. Geçtiğimiz günlerde Bakanımız İsmet Yılmaz geldi Hacı Bayram mahallesinde 8 yıldır çözülemeyen bir okul sorunu vardı inşallah o sorun çözüldü. Türkiye geneli sınıf ortalaması 32 iken Urfa'da bu sayı 47 Eyyübiye'de 50 yani bizim acilen Eyyübiye'ye okul yapmamız lazım. Refah ve müreffeh bir hayatın olması için müreffeh bir hükümet sisteminin de  olması lazım. O yüzden 16 Nisan’da yapılacak referandumda herkesin ‘Evet’ demesi gerekiyor” şeklinde konuştu. 

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?