banner114

banner87

Eski vekilden flaş sözler: Urfa'ya gönderilmem FETÖ yapısıdır!

AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Faruk Çelik, darbe girişimi gecesi kendisinin öldürüleceğine dair mesajlar aldığını belirterek, "Bursa’da FETÖ’nün ilk hedeflerinden biriydim. Birincisi Urfa’ya gönderilmemdir. Urfa’ya gönderilmem, FETÖ yapısıdır. Cumhurbaşkanımız görevlendirdi ama Bursa’da olmamam gerektiği şeklinde raporlardır" dedi.

banner100
Siyaset 19.07.2019, 10:36 19.07.2019, 10:44
Eski vekilden flaş sözler: Urfa'ya gönderilmem FETÖ yapısıdır!
banner101

AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili ve Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇelikFETÖ'nün bir dönem kendisiyle uğraştığını iddia etti.

Çelik, Bursa'da uğradığı silahlı saldırının arkasında FETÖ'nün olduğunu kaydetti. Yaptığı açıklamada flaş sözler kaydeden Çelik, Şanlıurfa2ya göndeirlmesinin ise FETÖ yapısı olduğunu aktardı.

banner85

İşte Çelik'in o sözleri:

"Ben niye hedefteydim? Bursa’da FETÖ’nün ilk hedeflerinden biriydim. Birincisi Urfa’ya gönderilmemdir. Urfa’ya gönderilmem, FETÖ yapısıdır. Cumhurbaşkanımız Urfa'ya görevlendirdi ama Bursa’da olmamam gerektiği şeklinde raporladılar. Hiç beklemediğim bir zamanda aldım çantamı Urfa'ya gittim. Gittikten 1 ay sonra Bursa’da görevli, yetkili istihbarat müdürü Urfa’ya tayin oldu. Şu anda kaçak. Bir müddet sonra da Bursa’da vurulmamda asayiş müdürü olan emniyetçi, aynı ekip tarafından Urfa Emniyet Müdürü yapıldı.

Yani Bursa’da yapılanmanın karşısına engel görüldük, onun için Bursa’dan gitmemiz gerekiyor idi. 15 Temmuz'daki yargılamalarda Bursa'daki üst düzey bütün bürokratlar cezaevinde girdi. Bütün yöneticilerin yargılamalar sonucunda tutuklanmaları tesadüf değil. Bursa’da rahatça at koşturabilmeleri için benim Bursa’dan gitmem gerekiyordu. Gittim ama yalnız bırakılmadım peşime istihbaratçısı da geldi. Ve Urfa’da başarısız olacağımı düşündüler, Urfa’dan başarıyla dönüp geldim, geldiğimin gecesi evde henüz yatmadan ağabeyimi cezaevine attılar. Attıranları da biliyorum, suç ortaklarını da biliyorum. Bursaspor davasında hiç ilgisi olmayan ağabeyimi cezaevine kumpasla attılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne gelmeden benimle uğraşmaları vardı."

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (6)
Urfa liseli 8 ay önce
De get urfayı peşkeş çektin.Yandaşlarla ne arsa ne hazine arazisi bıraktın. Hamam oğlanı siktir ol git.
urfa 8 ay önce
herşey yavaş yavaş çıkıyor kimler fetöcü kimler nasıl işe girdi hepsi çıkacaktır.
yaw bırak bu işleri faruk 8 ay önce
Faruk beyin kızları 15 temmuzda kimlerin okulunda öğrenciydi de babam ...güç nerdeyse biz o taraftayız desene
Omer 8 ay önce
Osm hastanesinin üst katında özel odanız varmıydı? Celalettin güvenç in eşi aile ve Sosyal politikalar müdürlüğünde ne filimleri çevirdiler. Halkın inancı neden kırıldı? Fetö'nun siyasi ayağı alanen ortadayken müdahale edilmedi ve garibanlar işten atıldı Faruk Çelik Fetö'nun ta kendisidir.
ali 8 ay önce
Kardeşim akp geldi geleli herşeyi fetö yapmış.Şimdi yaptıklarını symaya gerek yok.Bu söylenenlerin hepsini fetö yapmışsa kusura bakmayın akp bu ülkeye hiç birşey yapmamış.Öyle yok iyi şeyleri ben yaptım kötü olanları hooop fetö yaptı.Kardeşim o zaman bu yolları,köprüleri,hastaneleri,savunma sanayini de fetö yaptı.
Süleyman gökçe 8 ay önce
Fetöye bile bile destek olan, yardım etmen, yataklık yapan , çıkarsağlayan, koruyan ve bu vatana ihanet edenlere.Bile bile fetönün CIA ajanı olduğunu bilipte üzerine gitmeyip ABD kaçıranlara lanet olsun.Şu anda da hala savunanlarada lanet olsun.Asın , zehirleyin, ilaçla akıllarını kaybettirdin, Bir namussuz gelir bırakırsa suriyeden beter oluruz.Benden demesi yapmaysnların ortak yanını araştırın.
banner123