banner14

banner69

Erdoğan'dan Suriyelilerin dönüşü için açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde yaşayan Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşleri için gereken güvenliği, huzuru, altyapıyı kurana, gerekiyorsa bunun için yeni şehirler inşa edene kadar buradaki işimiz bitmeyecek" dedi.

Siyaset 05.11.2019, 13:27
192
Erdoğan'dan Suriyelilerin dönüşü için açıklama!
banner37

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, Türkiye’nin dünyada terörle mücadele konusunda en büyük mücadeleyi vermiş, en büyük kayıpları yaşamış, aynı zamanda en büyük başarıları elde etmiş bir ülke olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK terör örgütü 1984 yılından beri devletimize ve milletimize saldırmaktadır” diye ekledi.

“TÜRKİYE; SURİYE VE IRAK TOPRAKLARINDA TEK BİR TERÖRİST KALMAYANA KADAR MÜCADELESİNİ SÜRDÜRECEK”

Türkiye’nin, her meselesini diplomasiyle, diyalogla, karşılıklı nezakete ve anlayışa dayalı müzakereyle çözmeyi prensip edinmiş bir ülke olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “DEAŞ’ın en çok hedef aldığı ülkemizi bu örgütle irtibatlandırma için, FETÖ ve PKK dâhil her aracı kullanmaya çalıştılar. Biz cevabımızı en cahil insanların bile anlayabileceği açıklıkta, samimiyette verdik, veriyoruz. Terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadeleyi insan hakları meselesi hâline dönüştürmeye çalıştılar. Yine aynı nezaketle cevabımızı verdik”  şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye 4 milyon sığınmacının yükünü tek başına omuzlarken, bu konuda dâhi ithamlarda bulunmaya yeltendiler. Yine duruşumuzu bozmadan cevaplarını verdik. Güney sınırlarımız boyunca önce DEAŞ, o olmayınca PKK-YPG eliyle bir terör koridoru oluşturma gayretlerini alenen yürütmeye başladılar. Müttefik dediğimiz ülkelerin bizim değil teröristlerin yanlarında yer almaları karşısında, artık kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerektiğini gördük.”

Türkiye’nin, Suriye ve Irak topraklarında tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesini sürdüreceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde yaşayan Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşleri için gereken güvenliği, huzuru, altyapıyı kurana, gerekiyorsa bunun için yeni şehirler inşa edene kadar buradaki işimiz bitmeyecek. Amerika ve Rusya ile vardığımız mutabakatlara bağlıyız. Bir şartla… Muhataplarımızın da sözlerini yerine getirmeleri hâlinde bu geçerlidir. Her iki tarafta da belirlediğimiz güvenli bölge sınırları içinde hâlâ teröristlerin bulunduğunu biliyoruz” açıklamasında bulundu.

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
husamettın oz 1 ay önce
Allahın rızası ıçın hayırlısı ıle gıttıklerını görecekmıyız
hatice güçlü 1 ay önce
istemiyoruz gitsinler ülkesine ihanet eden türlü suça bulaşmış bi çoğu iyiside var ama biz istemiyoruz geldikleri gibi gitsin
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?