banner114

banner87

Erdoğan'dan flaş açıklama: Dün Çanakkale, bugün Keşmir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Parlamentosunda gerçekleştirilecek Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna katıldı.

banner100
Siyaset 14.02.2020, 10:02
Erdoğan'dan flaş açıklama: Dün Çanakkale, bugün Keşmir!
banner101

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Pakistan halkının siz kıymetli temsilcilerinin nezdinde buradan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Şahsıma bu oturumda hitap etme fırsatı verdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Biz burada kendimizi asla yabancı ülkede görmüyoruz. Şu anda biz kendi evimizde sizlerle bir aradayız. Asya’nın en önemli buluşma noktalarından birinde kendimizi evimizde hissediyoruz. Türkiye ile Pakistan arasındaki kardeşlik bağları dünya da pek az ülkeye nasip olur.

Gazneliler devletinin kurucusu Gazneli Mahmut devrinden beri Türkler şu an içinde bulunduğumuz coğrafyanın önemli bir parçası olmuştur.

banner85
1915 senesinde Türk askeri şanlı bir direnişle Çanakkale Boğazı’nda savaşırken bu topraklarda yapılan miting tarihin sayfalarına kaydolmuştur. Mitingi tertipleyenler Çanakkale’de savaşan Türk milletine yardım toplamayı amaçlıyordu. Bütün sıkıntılara ve tehditlere rağmen meydanda açılan sergilerde Çanakkale için çok büyük yardım toplandı.

Biz sizi sevmeyeceğiz size muhabbet beslemeyeceğiz de kimi seveceğiz kime muhabbet besleyeceğiz.

Kurtuluş Savaşı'na gönderdiğiniz yardımları unutmayacağız. Dün Çanakkale, bugün Keşmir! Bizim için Keşmir o dur o olacaktır.

AYRINTILAR GELİYOR...

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (1)
Siyaset=yalan 2 hafta önce
Eheeeeeey heeey
banner123