banner14

banner69

Cevheri: Yazılanlar hayal mahsulü

İsminin yeni kurulacak olan partilerle anılmasına tepki gösteren Şanlıurfalı Eski Milletvekili İbrahim Cevher Cevheri, “Yazılanlar hayal mahsulü. Ya da isimleri test etmeye yönelik. Böyle bir teklif yok. Olsa da teşekkür ederim ancak. Siyasetin dışındayım ve Demokrat Partili olmaktan mutluyum” dedi. 

Siyaset 19.11.2019, 13:45
458
Cevheri: Yazılanlar hayal mahsulü
banner37

20. Dönem Doğru Yol Partisi Adana Milletvekilliği yapan Şanlıurfalı İbrahim Cevher Cevheri, isminin yeni kurulacak partiler arasında anılmasına tepki gösterdi. Deneyimli siyasetçi ve Şanlıurfa siyasetine bir dönem damga vuran, Devlet Bakanlığı görevlerinde de bulunan Necmettin Cevheri’nin oğlu olan İbrahim Cevher Cevheri twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Demokrat Partili olmasına vurgu yaparak, “İsmimin yeni kurulacak partilerle anılması, bu zeminde açıklama yapmaya mecbur ediyor ne yazık ki. Yazılanlar hayal mahsulü. Ya da isimleri test etmeye yönelik. Böyle bir teklif yok. Olsa da teşekkür ederim ancak. Siyasetin dışındayım ve Demokrat Partili olmaktan mutluyum” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİNİN KURUCULARI ARASINDA YER ALIYORDU

İyi Parti’nin kurucuları arasında da yer alan Cevher Cevheri, daha sonra görüş ayrılıkları nedeniyle partiden istifa etmişti. Cevheri’nin ayrılmasına ilişkin olarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben sayın Cevheri’ye karşı mahcubum. Kişisel olarak çok zorlu bir süreçten geçtim. Bir tarafa partinin kurdurulmamasına yönelik bir tavır vardı 3 ay sonra kurulma belgesinin verileceği gibi. Cehennem gibi bir alandan çıktım geldim kendisine karşı çok mahcubum. Bunu dürüstlükle söylemek zorundayım. Çok değer verdiğim ve İYİ Parti bünyesinde görmek için çok çaba harcadığım bir kişidir. Teşkilatlanma modeli ve kadrolaşmaya ilişkin itirazları oldu. O nedenle ayrıldı. Ben de kendisini samimiyetle söylüyorum razı etmek için çok uğraştım. Dostluğumuz baki olarak ayrıldık. Hala bir ümidim var ki inşallah birlikte yol yürüyebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

CEVHER CEVHERİ KİMDİR?

1957 Şanlıurfa doğumlu olan İbrahim Cevher Cevheri, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukatlık, çiftçilik ile XX. Dönem Adana Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 2. (XIII), 3. (XIV), 4. (XV), 5. (XVI), XIX., XX. ve XXI. Dönem Şanlıurfa Milletvekilliği ile Turizm ve Tanıtma, Adalet, Tarım ve Köyişleri, Devlet Bakanlıkları yapmış Necmettin Cevheri’nin oğludur.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?