banner14

banner69

AK Partililere 'Babacan' yasağı geldi!

Yeni parti kuracağını açıklayan Ali Babacan, suskunluğu bozarken AK Partililere Babacan ve yeni partiler konusunda konuşma yasağı getirildi.

Siyaset 28.11.2019, 11:29
345
AK Partililere 'Babacan' yasağı geldi!
banner37

AK Parti'den istifası sonrası yeni parti kuracağını açıklayan Ali Babacan, uzun bir aranın ardından suskunluğunu bozdu. Babacan'ın yaptığı açıklamalar sonrası AK Partililere ise yasak geldi.

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Hürrriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AK Partili milletvekilerine Ali Babacan ve yeni partiler konusunda konuşma yasağı getirildiğini yazdı.

"Yeni parti kurma çalışmalarını yürüten Ali Babacan’ın Habertürk’teki programı, AK Parti kulislerinde konuşuluyordu" diye yazan Selvi, "Ali Babacan’ın, Fatih Altaylı’nın soruları karşısında çok net yanıtlar vermek yerine 'Üzerinde çalışacağız' şeklinde yanıtlar vermesi eksi puan olarak değerlendirildi. Ama Babacan’ın AK Partililerin gönlünde bir yeri var. O nedenle ‘Temiz bir yüz. Ekonomi yönetiminde başarılıydı’ diye hakkını teslim ediyorlar" ifadesini kullandı.

Selvi, Meclis'teki AK Partililerin "Babacan’ın çok parlak bir liderlik performansı sergileyemediğinin de altını çizdiklerini" kaydetti.

AK Parti kulislerinden edindiği bilgileri aktaran Selvi, partide Babacan’dan ziyade Abdullah Gül’e yönelik değerlendirmeler yapıldığını belirtti. Gül’ün tek hedefinin yeniden cumhurbaşkanı olmak olduğunu savunan da olduğu, "Gül’ün tek hedefi Erdoğan’a kaybettirmek" diyen de olduğu belirtiliyor.

(Milli Gazete)

banner53
Yorumlar (1)
özel 2 hafta önce
kim işsizlik için Türkiyenin huzuru daha rahat zengini tam zengin etmeyip fakiri tam fakir etmeyen torpil olmayan kpss girilen üniversite mezunu gençlere iş bulacaksa o olsun.
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?