banner114

banner87

AK Partili Vekil'den 'hızlı tren' açıklaması!

Geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa için 'hızlı tren' müjdesini veren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, projenin durduğuna yönelik iddiaları yanıtladı. Açanal, çalışmaların durmadığını ve projenin takipçisi olduğunu belirtti.

banner100
Siyaset 19.11.2019, 17:05 19.11.2019, 17:17
AK Partili Vekil'den 'hızlı tren' açıklaması!
banner101

Kalkınma Akademisi’nin Ocak ayı genel istişare toplantısında Türkiye’nin 2023 hedefleri ve bu ölçekte Şanlıurfa ve bölge stratejileri hakkında değerlendirilmelerde bulunuldu.

Toplantıda söz alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, bölgeyi kapsayan hızlı tren projesi için çalışmaların başladığını belirtmişti. Açanal,  Şanlıurfa’nın bu yatırımlarda öncelikli olarak ele alınması için Devlet Demir Yolları Genel Müdürü ile görüşmeler yapacağını da kaydetmişti.

banner85
Açanal'ın açıklamaları sonrası gözler 'hızlı tren'e çevrilirken, çalışmaların durduğu iddia edilmişti.

Açanal, gelişmeler ile ilgili bilgi vererek, çalışmaların durmadığını aktardı. Projenin takipçisi olduğunu belirten Açanal, hızlı tren için sondaj çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

İşte, Açanal'ın yaptığı o açıklama:

"Gaziantep-Şanlıurfa arası yapılması planlanan TCDD hızlı tren hattının yapımıyla alakalı eski DDY Genel Müdürü İsa Apaydın ile görüşmüş, projenin hızlandırılması sözünü almıştık. Gerek Sosyal medyadai gerekse basında Şanlıurfa Hızlı Tren projesinin durduğu gibi açıklamalar sonrası, yeni genel  müdürümüz Ali İhsan Uygun Beyle ve Ulaştırma Bakan Yardımcımız Enver İskurt Beyle yaptığım görüşmelerde projenin devam ettiği, zemin etüdü konusunun aceleye gelmesinin sorunlara yol açabileceği, bu nedenle dikkatli ama elden geldiğince hızlandırılacağı bilgisini paylaşmışlardır. Bu projenin detayları olarak da hat uzunluğunun 120 km, proje hızının 200km/saat, hat özelliğinin çift hat, elektrik ve sinyalli, tünel adedi ve uzunluğunun 1 adet 950 m, köprü/viyadük adedi ve uzunluğunun 6 adet 4850 m olduğu bilgileri de tarafımla paylaşılmıştır."

BİHA

banner53
Yorumlar (4)
urfalı 3 ay önce
Sayın vekil takipci olmasanız yenı gelmecek mi hızlı tren proje de Mardin var urfa arada kaynadı bunu biliyoruz lütfen kimseyı kandırmaya gerek yok gelirse Mardinden dolayı gelir gelmezse saten gelmez
Osmançek 3 ay önce
Sayın bakanım çoruma yht.nezaman geliyo.cumhurbaşkanımızında sözü var.yılan hikayesine döndü.
Halil demir 3 ay önce
Sanliurfa turkiyenin nufus olsrsk 8. Sirasinda yer alamasin aragmen TCDD nin sanliurfada hic yatrimi yok en azindan bir tramvayimiz olabilirdi
Sayin millet vekillerimizin mecliste daha aktif olmasi gerekiyor sehir hastanesi 10 yildir temeli atiliyor
İBRAHİM HALİL DEMİREL 3 ay önce
Teşekkürler sayğıdeğerVekilim konunun ısrarcı ve takibcisi olduğunuz için selam ve sayğılarımla
banner123