banner114

banner87

ABD'den flaş Türkiye açıklaması: Desteklemiyoruz!

ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, Suriye'deki güvenli bölgenin kontrolü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

banner100
Siyaset 06.09.2019, 17:17
ABD'den flaş Türkiye açıklaması: Desteklemiyoruz!
banner101

Suriye'de, Türkiye ile ABD tarafından kurulacak olan Güvenli Bölge konusunda ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford bir açıklama yaptı.

Dış İlişkiler Konseyinde konuşan Dunford, güvenli bölgenin kontrolünün Ankara tarafından sağlanmasının Türkiye ile ABD'nin ortak çıkarlarına hizmet etmeyeceğini söyledi. 

banner85
Dunford açıklamasında, "Türkiye’nin Suriye ile olan sınırı ile ilgili meşru endişeleri var. Onlarla sürekli diyalog halindeyiz, son haftalarda çok fazla çalışıyoruz. Suriye’de ortak operasyon merkezi kurulması konusunda anlaşıldı. Şu anki durumda HSD’nin IŞİD’den kalanlarla etkin mücadele edebilmek için koalisyonun desteğine ihtiyacı var. Teröristlerden kurtarılan bölgelerde güvenliğin sağlanabilmesi için yerel güçlerin eğitilmesi önemli” sözlerine yer verdi.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (1)
ŞANLIURFA'LI 6 ay önce
Hadi ORDAN!Dunford musun?Dunkof musun?katil ellerinizi çekin bölgeden.Ne işiniz var taaa 10 bin km. uzaklardan kalk gel bu bölgelere burnunu sok.Allah bilir, galiba Katil devletinin burnu kırılmadan bölgeden defolup çıkmayacaksınız.Suriye ile ilgili karar vermesi gereken bir ülke varsa oda Türkiyedir.Haddini bil. defol çık bölgeden.
banner123