banner114

banner87

Vali Tuna Tıp Bayramı'nı kutladı

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

banner100
Sağlık 13.03.2017, 10:48 13.03.2017, 10:48
Vali Tuna Tıp Bayramı'nı kutladı
banner101

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden biri olan hekimlik; önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş ve özellikle Türk toplumunda kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

İlk olarak 14 Mart 1919’da İstanbul’un işgalini protesto ederek Tıp Bayramını kutlayan hekimlerimiz; Tıbbiyelilerin yurt savunma hareketini de başlatarak duyarlılıklarının insan hayatıyla sınırlı olmadığını, vatan savunmasının insan hayatından önce geldiğini bir kez daha göstermiştir. Bugün de vatan savunması için her türlü zorluğa göğüs gereceklerine inandığımız hekimlerimize tüm vatandaşlarımız, Gazi Mustafa Kemal’in “ Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz” sözünü anarcasına hiçbir tereddüt göstermeden canlarını ve sağlıklarını emanet etmektedir. Zaman mefhumu olmaksızın çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık personelinin bütün gayreti de; vatandaşlara zamanında ve kaliteli sağlık hizmeti sunarak sağlıklarına yeniden kavuşmasını sağlamaktır.

banner85
Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, ilimizde de sağlık hizmeti alan vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlamak ve hizmeti sunan sağlık personelinin kaliteli, modern ve meslek onuruna yakışır mekânlarda hizmet verebilmeleri için önemli yatırımlar yapılmaktadır. Gerçekleştirilen tüm hizmetlerde insan odaklı hizmet anlayışı benimsenmektedir.

Hekimlerimizin yüreklerindeki insan sevgisi ile hastaların kendilerine gösterdikleri küçük bir tebessüm bile onlar için eminim ki birçok ödülden daha değerlidir. Böylesine meşakkatli bir mesleği sevgi ve azimle gece gündüz demeden fedakârca yerine getiren tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini diliyorum.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123