banner114

banner87

Urfa’nın sağlık sorunları iletildi: Destek gelecek!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Şanlıurfa İl Değerlendirme Toplantısında kentin sağlık sorunları, Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe’ye iletildi.

banner100
Sağlık 21.09.2019, 14:58
Urfa’nın sağlık sorunları iletildi: Destek gelecek!
banner101

GAPTEM’de düzenlenen toplantıya Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Vali Yardımcısı Osman Aydoğan, Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara ve daire başkanları, Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Mehmet Köş, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Eray Çınar, Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. M. Ertuğrul Eğin, Sağlık Bakanlığı koordinatörleri, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, müdürlük idarecileri, ilçe sağlık müdürleri ve hastane başhekimleri ile müdürleri katıldı.
 

banner85

Şanlıurfa’nın tüm sağlık konularının ele alındığı toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M.Emre Erkuş, Şanlıurfa’daki sağlık sorunlarını, uzman doktor ve hastane ihtiyacını gündeme getirerek bizzat bakan yardımcısına iletti.
 


Toplantıda konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ise, Şanlıurfa’daki genç nüfus üzerine daha çok çalışmalar yapılması, doğum ve çocuk nüfusun fazla olması nedeniyle ortaya çıkan ihtiyaçların giderilmesi için destek olacaklarını, dile getirilen sorunların en kısa sürede giderilmesi için takipçisi olacaklarını ifade etti.

BİHA

banner53
Yorumlar (17)
ADNAN 6 ay önce
Sn.Bakan Şanlıurfa’daki Sağlık sorunlarının varsa bir sorunu o’da İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emre Erkuş, ve ona dalkavukluk yapan müdürlük idarecilerinin kendisidir.Koskoca 200 bin nüfuslu Karaköprüde bir çocuk acil servis yok!kalkıp kentin bir ucundan başka bir ucuna yapılan Eyyubiyeye eğt. Arş.hastanesine gitmek mecburiyetinde kalıyoruz. Aracı olan var olmayan var, tafiği bir dert!Güya 3 yıl önce M.akif İnan hastanesi eski acil servis bölümüne tadilat için yarım tirilyon a yakın para harcandı ki ÇOCUK ACİL servis olarak hizmet versin. Bugün 3 yıldır kapısına kilit vurmuşlar…Madem hizmete girmyecekti bu kadar para neden harcadınız?
Ceylan 6 ay önce
Allah aşkına o kadar hastahane var bir romotoloji yok ya Antep fıstığı aldı biberi aldı diyorlar siz bir bölüm açamıyorsunuz biz Urfa'ya Fatma Şahinler istiyoruz menfaat sahiplerini değil
Merdo 6 ay önce
Her sözünüz yalan .her işiniz talan.sen defol git artik akp.yeni siyaset anlayışına ihtiyaç var.
mahir keçili 6 ay önce
urfaya liyakatli idareci lazım diyen yok. liyakatlinin de memlekette yeri yok. onun adamı mı olsun bunun adamı mı olsun derdine düşülmüş. atılan çoğu adım böyle atılırsa memleket nasıl ilerleyecek
Urfa 6 ay önce
Karaköprü eski sağlık ocagi yıkıldı onun yerine hastane olursa.Sağlık ocaklari denetimler olsun mesai kontrol olsun.işe gelmeyenler erken gidenler
Karaköprülü 6 ay önce
Siz halen şehir hastanesinden mi bahsediyorsunuz.aklınız fikriniz kapatmakta 500 yataklı hastane mevcut kentteki hastanelerden gayet iyi hizmet veriyor.benim bildiğim tek şey var urfada sağlık teşkilatı mevcut kafa ile mevcut ekible çökmüştür.il sağlık müdürlüğü şayet 5 yıldır çürümeye terk ettiği hastaneler dahil adam gibi işletse şehir hastanesine gerek te kalmaz.
KARAKÖPRÜ/NARLIKUYU'DAN 6 ay önce
Adnan bey'e cevap rumuzlu kişiye bahsettiğiniz butik tipi hastane zaten Karaöprüde mevcuttur. Yani Diş hastanesi binası...hemde koskoca hastane bu hastanenin bir bölümü çocuk acil olarak hizmet verse rekabetten dolayı diğer özel hastanelerde belki ücretsiz yapar.
Adnan beye cevap 6 ay önce
Keske karaköprüde ,masukta ayrı ayrı işletmesi daha kolay olan butik devlet hastaneleri yapılsaydı. Fakat ülke genelinde sağlık politikası butik hastanelerin kapatılıp devasa sehir hastaneleri yapılmasıdır. Urfa sehir hastanesi yapılınca 500 yataklı,balıklıgöl kapanacaktır. O zaman sıkıntı artacaktır. Fakultenin 25 km uzakta olması ayrı bir yanlıştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner123